Zakupy to nieodłączna część naszego życia. Przynajmniej raz w tygodniu wybieramy się do mniejszych czy większych sklepów w celu dokonania wyboru i zakupu potrzebnych produktów.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że  wycieczka do centrum handlowego zabiera nam mnóstwo wolnego czasu. Czy w obliczu rozwoju technologii i wszechobecności Internetu sklepy tradycyjne są jeszcze potrzebne?

Większość z nas po kosmetyki czy artykuły spożywcze woli wybrać się do tradycyjnego „wielobranżowego”. W sklepach internetowych zazwyczaj kupujemy odzież, gry komputerowe oraz gadżety elektroniczne.

Spacerując alejkami sklepowymi, natrafiamy na mnóstwo kolorowych tabliczek z napisem „Promocja!”. Często pod wpływem emocji bądź zwykłego wykorzystania faktu, że „jesteśmy w sklepie”, kupujemy rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, bo przecież są w promocji. W przypadku zakupów przez Internet, takie rzeczy są mało prawdopodobne. Po prostu wybieramy produkty, które są nam potrzebne, a sklepowy koszyk na bieżąco pokazuje kwotę, którą zapłacimy po kliknięciu przycisku „Kupuję”! Ten fakt sprawia, że mamy większą kontrolę nad własnym kontem.

Zamówienie w sklepie internetowym może być złożone o każdej porze dnia i nocy. Jednakże, złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z natychmiastowym otrzymaniem towaru. Na wymarzoną paczkę trzeba poczekać od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Sklepy stacjonarne to przede wszystkim możliwość dokładnego sprawdzenia towaru. Nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”, co często się zdarza w przypadku zakupów przez Internet. Mimo ładnego zdjęcia i zachęcającego opisu towar wybrany w sklepie wirtualnym może zostać uszkodzony podczas procesu pakowania/wysyłki.

zakupy

Zakupy w sklepie stacjonarnym to swego rodzaju magia, której nie można pominąć. Wiele osób uwielbia odwiedzać sklepy w ramach własnego hobby. Ponadto, spędzenie dnia w dużym centrum handlowym to również sposób na rodzinną rozrywkę, bądź po prostu wyjście z domu w celu spotkania się z innymi ludźmi. Poza tym – kto z nas nie zna tego specyficznego uczucia radości podczas rozpakowywania torebek po powrocie z centrum handlowego?

Zarówno sklepy tradycyjne, jak i internetowe mają swoje plusy i minusy. W czasach wszechobecnego dobrobytu mamy wybór najdogodniejszych dla nas opcji. A Wy jak wolicie robić zakupy w tradycyjny sposób, czy przez internet?

- REKLAMA -Zewnętrzne linki