REKLAMA

Czy wiesz, że każda polisa OC ma dokładnie taki sam zakres, a całe odszkodowanie z niej zostanie wypłacone nie Tobie, a osobom przez Ciebie poszkodowanym? Czy w takim razie chcesz przepłacać za ubezpieczenie? Porównywarka OC sprawi, że nie będziesz musiał tego robić.

Do czego służą porównywarki OC?

Porównywarki OC pomagają kierowcom wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Po otrzymaniu od użytkownika niezbędnych danych podają kilka najlepszych opcji, dopasowanych indywidualnie do samochodu i jego właścicieli. W dodatku działają bardzo sprawnie — dzięki nim już w kilka minut można poznać propozycje kilku lub nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych, bez potrzeby kontaktowania się z każdym z nich z osobna. W szybkim znalezieniu taniego OC pomoże na przykład porównywarka OC Klaro.

Jakie są zalety porównywarek OC?

Szybki kalkulator

Szukasz ubezpieczenia OC przez internet? Możesz znaleźć je na dwa sposoby: obliczając jego wysokość poprzez wpisywanie danych w formularzach kalkulatorów OC na stronach internetowych każdego z towarzystw ubezpieczeniowych albo wypełniając jeden formularz w porównywarce. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, które wydałbyś na droższe OC, ale i czas.

Wiele ofert w jednym miejscu

Dzięki porównywarkom nie musisz pisać maili czy dzwonić do każdego towarzystwa ubezpieczeniowego z osobna. Porównywarka pokazuje oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Niektóre z nich są mniej znane niż inne, więc sam mógłbyś na nie nie trafić, a dzięki porównywarce dowiesz się o nich i może skorzystasz z ich usług.

Spersonalizowane wyniki wyszukiwania

Po wpisaniu danych swoich i swojego samochodu uzyskujesz wynik, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Dzięki temu, że porównywarkom podaje się dokładnie te same dane, jakich wymagają ubezpieczyciele, otrzymuje się wiarygodne wyniki i precyzyjnie wyliczone ceny ubezpieczeń — o ile poda się wszystkie informacje: i wymagane, i opcjonalne. Warto przy tym pamiętać, że porównywarki zawierają minimalną ilość pytań, które są potrzebne tylko do tego, by jak najdokładniej obliczyć ceny OC u różnych ubezpieczycieli.

Najtańsze ubezpieczenia

Kalkulatory OC, będące częścią porównywarek, umożliwiają znalezienie ubezpieczenia ochrony cywilnej w najkorzystniejszej cenie. To ważne dlatego, że cena ubezpieczenia OC jest jedyną zmienną cechą tej polisy. Tanie OC znajdziesz na Klaro.

Możliwość konsultacji z doradcą

Bardzo często porównywarki OC, mimo że są częścią stron internetowych, oferują także pomoc doradcy przez infolinię. Jest to interesująca opcja dla osób, które po przejrzeniu ofert towarzystw ubezpieczeniowych nadal mają wątpliwości i chciałyby je rozwiać w rozmowie z doświadczonym doradcą ubezpieczeniowym.

Opcja zapamiętania kalkulacji

Jeśli z jakichś względów nie możesz dokończyć wypełniania formularza w tym samym dniu, w którym zacząłeś, masz możliwość dokończenia kalkulacji w innym terminie dzięki opcji zapamiętania wyliczeń. Zostaną one wtedy przesłane na Twój adres mailowy albo zapisane na Twoim koncie.

Bezpieczeństwo danych

Porównywarki OC i AC stosują specjalne szyfrowanie danych w kalkulatorze i nikomu ich nie udostępniają. Twórcy tego typu stron internetowych zwykle stosują certyfikaty SSL, przestrzegają RODO i wdrażają bezpieczne płatności online. Mają też wsparcie prawne i przeprowadzają audyty bezpieczeństwa. W dodatku jeśli wyrazisz w porównywarce zgodę na przetwarzanie swoich danych, w każdej chwili możesz ją wycofać.

Możliwość wykupienia ubezpieczenia przez telefon lub komputer

Dzięki temu, że porównywarki działają przez internet, możesz kupić przez nie polisę OC w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Wszystkie dane dotyczące OC otrzymasz na swój adres mailowy, a za ubezpieczenie możesz zapłacić przez porównywarkę, stosując przelew tradycyjny albo szybki przelew. Możliwość wykupienia ubezpieczenia online jest sporym udogodnieniem w czasie pandemii, gdy ze względu na ostrożność niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ograniczyły liczbę przyjmowanych stacjonarnie klientów i zalecają kontakt telefoniczny oraz zdalne dopełnianie formalności.

Brak zobowiązań

Korzystanie z kalkulatora OC nie zobowiązuje Cię do natychmiastowego zakupu polisy. Można użyć kalkulatora do wyliczenia ceny ubezpieczenia, a polisę wykupić w innym terminie.

W dodatku zgodnie z przepisami możesz odstąpić od umowy ubezpieczenia zawartej przez internet w ciągu 30 dni od jej zawarcia, o ile w tym czasie nie skorzystałeś z likwidacji szkody w jej ramach.

Dostęp do informacji z zakresu ubezpieczeń

Porównywarki OC zawierają nie tylko dane konkretnych polis, ale i informacje o poszczególnych ubezpieczycielach oraz wartościowe treści przybliżające temat ubezpieczeń komunikacyjnych. Na stronach wielu porównywarek można znaleźć analizy i porady ubezpieczeniowe oraz artykuły na temat odszkodowań. Ich przeczytanie pomoże Ci poznać zagadnienia związane z OC, AC i innymi polisami oraz dowiedzieć się, jak należy korzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia, a nawet jak postąpić w razie zdarzenia drogowego czy awarii pojazdu.

Nie masz czasu samodzielnie analizować ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych? Nie musisz tego robić. W wyborze OC pomoże Ci porównywarka internetowa. Warto z niej korzystać nie tylko ze względu na szybkość jej działania, ale i na to, jakie dodatkowe korzyści niesie ze sobą jej używanie.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki