W jaki sposób odnowić i pomalować meble lakierowane?

REKLAMA

Odnowienie starych mebli jest swojego rodzaju sztuką, która daje im prawdziwe drugie życie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób kieruje się w stronę tego rozwiązania, mając w głowie nie tylko oszczędności jakie za sobą niesie. Na czym polega fenomen odnawiania mebli lakierowanych? Jak ono wygląda? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

  1. Jaką farbę do mebli lakierowanych wybrać?
  2. Wyposażenie niezbędne do rozpoczęcia pracy.
  3. Od czego zacząć?
  4. Zacznij od prostego zadania.

Zakup nowych mebli jest kosztem niemałym, a i dodatkowo problematycznym, jeśli chcemy idealnie dopasować się pod wybrany styl. Co więcej, generujemy tym konsumpcję, czyli efekt tak niepożądany dla przyrody. Dlatego też malowanie lakierowanych mebli jest tak korzystne i potrzebne. Bardzo szybko może się okazać, że takim działaniem zapewnimy swojemu mieszkaniu niepowtarzalny wygląd, styl i charakter. Możemy mieć pewność, że będzie on wyjątkowy, co w przypadku kupna nowych produktów oczywiste wcale nie jest.

Jaką farbę do mebli lakierowanych wybrać?

Jednak, żeby malowanie mebli lakierowanych przebiegło zgodnie z planem, musimy się odpowiednio przygotować. Pierwszą rzeczą jest wybór farby. Drewniane powierzchnie malujemy jednym z trzech rodzajów farb: akrylową, alkidową lub też kredową. Farba do mebli lakierowanych akrylowa jest wytrzymała, dobrze kryjąca, a także odporna na działanie promieni słonecznych. Farba alkidowa jest jeszcze wytrzymalsza, nadając się idealnie na ogród, a z kolei kredowa do mebli wewnątrz domu. Dzięki niej uzyskamy naturalny efekt postarzania.

Wyposażenie niezbędne do rozpoczęcia pracy

Oprócz farby do mebli lakierowanych musimy wyposażyć się w folię malarską (jeśli nie chcemy pobrudzić najbliższego otoczenia), taśmę malarską, papier ścierny, wałek oraz pędzel. Poznaj dokładnie przygotowanie i malowanie mebli lakierowanych na dekoracjadrewna.pl.

Od czego zacząć?

Aby móc pomalować mebel, w pierwszej kolejności musimy usunąć dotychczasowy lakier. Wykonujemy to za pomocą papieru ściernego (grubość ziarnistości 50-80), po czym wyrównujemy całość (ziarnistość 200-400). Nasze ruchy muszą wyglądać tak, jak słoje na przygotowywanym meblu. Całość czyścimy z pyłu.

Zacznij od prostego zadania

Naszym pierwszym odnawianym meblem powinno być coś prostego, coś, przy czym będziemy mogli nabrać wprawy. Pamiętajmy, że malowanie mebli lakierowanych nie jest zadaniem prostym, acz wartym nauki i poświęcenia. Dlatego też w pierwszej kolejności warto zwrócić się w stronę np. stołu.

undefined

- REKLAMA -Zewnętrzne linki