Tarka posprzątana

Za nami pierwsza odsłona akcji „Śmieci segregacja to praktyczna edukacja”. Pomysłodawcą i organizatorem tej bardzo pożytecznej akcji jest Dawid Bógdał.

REKLAMA

Na pierwszy rzut poszła Tarka. W sobotę 26 września wspólnymi siłami kilku dorosłych i kilkoro dzieci posprzątało Tarkę, właściwie nie całą, a trochę, ale za to bardzo dokładnie. O tej praktycznej akcji mówi jej organizator.

Segregacja śmieci to połowa sukcesu, nie mniej ważne jest ich przetwarzanie i powtórne wykorzystanie. Tutaj sytuacja wydaje się nie najlepsza.

Jesteśmy może mało popularnego zdania, że za porządek na włościach odpowiada ich właściciel. Wobec czego np. miasto powinno sprzątać swoje tereny za nasze podatki. Pan Dawid tego zdania nie podziela.

W przypadku terenów prywatnych może należałoby postraszyć krnąbrnych właścicieli karami pieniężnymi, a w przypadku terenów miejskich należałoby postawić większą ilość koszy na śmieci, rzecz jasna regularnie opróżnianych. I jeszcze jedno – trafianie śmieciami do kosza to nie kwestia celności, to kwestia kindersztuby.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki