REKLAMA

Do adwokata najczęściej udajemy się wtedy, gdy potrzebujemy porady prawnej. Takie usługi oferuje praktycznie każda kancelaria prawna, która może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w różnych dziedzinach prawa.

Czym zajmują się kancelarie adwokackie?

Kancelarie adwokackie, które prowadzone są przez prawników – adwokatów mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług prawnych. Kierują je zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, którzy potrzebują wsparcia profesjonalisty. Wiele kancelarii posiada określone specjalizacje. Przykładowo, mogą one zapewniać swoim klientom pomoc w dziedzinie prawa cywilnego – rodzinnego, opiekuńczego, prawa spadkowego, prawa pracy, prawa ubezpieczeniowego, prawa spółek czy też prawa nieruchomości.

Zakres usług kancelarii adwokackich:

  • doradztwo prawne
  • przygotowywanie pozwów, wniosków, odpowiedzi
  • opiniowanie dokumentów
  • negocjacje
  • reprezentowanie klienta przed urzędami
  • reprezentowania klienta przed sądami różnych instancji

Najczęściej świadczoną usługą, jaką oferuje adwokat Zabrze – https://www.dlociok.pl/ oraz w innych miejscowościach, jest doradztwo prawne. Na czym dokładnie ono polega? Kiedy warto z niego skorzystać?

Na czym polega doradztwo prawne?

Doradztwo prawne to usługa prawna polegająca na udzielaniu porad w konkretnej dziedzinie prawa. Adwokat jako specjalista w dziedzinie prawa może wtedy odpowiedzieć na pytania zadane przez klienta. Zadaniem adwokata udzielającego porad prawnych jest wtedy zapoznanie się ze sprawą, a także z odnoszącymi się do niej przepisami. Na tej podstawie może on potem sformułować odpowiedź, która będzie dla klienta wyjaśnieniem danego problemu. Kancelarie prawne oferują usługi doradztwa w różnych dziedzinach. Można skorzystać z nich między innymi wtedy, gdy chcemy uzyskać rozwód, alimenty, opiekę nad dzieckiem, gdy podpisaliśmy niekorzystną dla nas umowę, gdy naruszane są nasze prawa. W wielu przypadkach adwokat może od razu odpowiedzieć na konkretne pytania, ale czasami potrzebuje on czasu, by przygotować dla klienta odpowiedź. Wtedy należy zgłosić się do niego w umówionym terminie.

Porady prawne dostępne także przez internet

Obecnie wybrane kancelarie adwokackie oferują swoim klientom usług doradztwa prawnego również przez internet. To dogodne rozwiązanie wtedy, gdy nie można skonsultować się z prawnikiem osobiście. Doradztwo prawne online polega na przekazaniu zapytania za pośrednictwem internetu. Wówczas prawnik także odpowiada na zadanie pytania w formie e-maila. Nie trzeba zatem udawać się do jego kancelarii osobiście.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki