REKLAMA

Uprawiając sport czy wybierając się na wycieczkę chcemy mieć zagwarantowany maksymalny komfort. Jak go jednak osiągnąć w czasie letnich upałów, zimowych mrozów czy jesiennych wichur?

Z jednej strony musimy się bowiem zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz, a z drugiej chcemy, aby nasz organizm miał zapewnioną optymalną temperaturę. W osiągnięciu tych dwóch celów pomoże nam bielizna termoaktywna, która została zaprojektowana specjalnie w tym celu. To warstwa, która ma kontakt z naszym ciałem od wyjścia z domu, aż do wieczornego odpoczynku. Warto zatem zadbać o to, aby zapewniała nam jak najwyższy poziom komfortu.

Termoaktywna bielizna oddychająca nie tylko do sportu

Wielu osobom bielizna termoaktywna kojarzy się głównie z uprawianiem sportu. Chociaż właśnie w aktywności sportowej ma swoje korzenie, to obecnie odzież termoaktywna jest projektowana z myślą o bardzo zróżnicowanych aktywnościach, podejmowanych zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem. Czołowe marki przygotowują zestawy bielizny odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkowników. Wszechstronne modele dla miłośników turystyki i trekkingu świetnie sprawdzą się na szlaku, zapewniając wygodę w czasie długiego marszu. Bluzy termoaktywne do wspinaczki czy jazdy na rowerze zagwarantują niezbędną swobodę ruchów. W przypadku termicznej bielizny na narty, priorytetem będzie odpowiednia izolacja. Wśród oferowanych modeli znajdziemy też bieliznę oddychającą na siłownię, fitness, a nawet taką, którą zaprojektowano z myślą o codziennym użytkowaniu. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest zapewnienie równowagi termicznej organizmu, termoaktywne modele zapewnią maksymalną wygodę.

Salomon Usage until 2022-08-01

Ciepła bielizna termiczna i lekka bielizna oddychająca na lato

Bielizna o właściwościach termoaktywnych to bardzo zróżnicowana grupa produktów. Wśród nich znajdziemy cieple bluzy i getry termoaktywne zaprojektowane specjalnie na zimę. Najistotniejsze jest w nich zapewnienie jak najlepszej izolacji od zimna panującego na dworze. Bielizna termiczna to właśnie modele, które skupiają się na zachowaniu ciepła organizmu na odpowiednim poziomie. Stosowane w bluzach i legginsach termicznych tkaniny i dzianiny są grubsze, przez co oferują skuteczniejszą izolację.

Do termoaktywnej bielizny zalicza się również lekkie koszulki z krótkim i długim rękawem przygotowane z myślą o użytkowaniu w cieplejszej części roku. Najważniejsza jest w nich oczywiście wentylacja. W wysokiej temperaturze każdy sposób na schłodzenie organizmu jest na wagę złota. Poza tym zastosowane materiały muszą sobie doskonale radzić z dużą ilością wilgoci wytwarzanej przez organizm, czyli po prostu z potem. Stosowane w koszulkach termoaktywnych materiały szybko zbierają wilgoć ze skóry, a następnie ją odparowują. Właściwości szybkoschnące są konieczne w każdej tkaninie stosowanej w oddychającej bieliźnie termoaktywnej.

Bielizna termoaktywna to dobry wybór na każdą okazję

Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz z rodziną pod namioty, trenujesz wieczorami bieganie w parku, czy po prostu szukasz wygodnej odzieży do aktywności fizycznej, termoaktywna bielizna zawsze powinna stanowić podstawę twojego ubioru. Wykonana z oddychających materiałów odzież świetnie spisze się w czasie wzmożonego wysiłku, niezależnie od tego, czy trenujesz, wypoczywasz wędrując szlakiem, czy jeździsz na rowerze.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki