Wprowadzili obowiązek okazywania negatywnych testów na granicy

fot.pixabay

Egzotyczne wakacje w dalekim Egipcie? Tylko, jeśli jesteś zdrowy i masz na to potwierdzenie. Podróżni wjeżdżający do Egiptu muszą okazywać negatywne wyniki testów na COVID19. Informacja na temat takiej decyzji egipskiego rządu pojawiła się na platformie “Polak za granicą” polskiego resortu dyplomacji.

REKLAMA

Zmiana wejdzie w życie z dniem 15 sierpnia. Od tego czasu, każdy, kto będzie chciał wjechać do Egiptu, będzie musiał posiadać przy sobie negatywny test na koronawirusa. W dodatku musi on być przeprowadzony nie wcześniej, niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy. Z obowiązku posiadania testu wyłączeni są zagraniczni turyści przybywający bezpośrednimi lotami do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam czy Matrouh.

Jeśli planujesz wyjazd za granicę na wakacyjny urlop czy odwiedziny u bliskich, koniecznie sprawdź, jak wygląda aktualna sytuacja w interesującym cię kraju. Władze poszczególnych państw ustalają własne zasady, które obowiązują podróżnych. Informacje można znaleźć na platformie “Polak za granicą”.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki