REKLAMA

Chcesz się zainteresować surfowaniem? A może nie masz zielonego pojęcia o sportach wodnych, a jednocześnie chcesz przeżyć jakąś letnią przygodę nad wodą. Na pewno surfing z latawcem będzie się sprawdzać w takiej sytuacji w 100%. Okazuje się, że jest to sport jeden z najmłodszych, ale równocześnie będzie jednym z najpopularniejszych wśród dyscyplin wodnych. Napęd w takim przypadku będzie umożliwiony dzięki latawcowi, a nie żaglowi tak jak w przypadku windsurfingu.

Kto może uprawiać kitesurfing?

Okazuje się też na szczęście, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, więc trzeba tylko odrobinę odwagi, aby rozpocząć taką przygodę. Można napotkać opinie, że uprawianie takiej dyscypliny będzie wymagać nie wiadomo, jakiej sprawności fizycznej, ale są to mity. Nie bez powodu pojawia się coraz większa ilość ogłoszeń takich jak kitesurfing dla początkujących, które są dedykowane nawet dla dzieci. Jak mówią powszechnie dostępne informacje przede wszystkim każdy, kto chce rozpocząć taką przygodę wodną, musi ważyć powyżej 40 kg. Drugim warunkiem będzie umiejętność pływania. Oczywiście kiedyś taka dyscyplina sportowa była uważana za sport ekstremalny, ale wiele się zmieniło szczególnie dzięki rozwojowi technologii. W efekcie na kursy zapisują się nie tylko siedmioletnie dzieci, ale nawet osoby, które mają powyżej 60 lat. Nieodłącznym warunkiem jest jednak nadzorowanie przez osobę doświadczoną, czyli wykwalifikowanego instruktora. Dzięki temu sport od początku do końca będzie bezpieczny.

Najlepszy sprzęt do kitesurfingu

Nie zapominajmy również o tym, aby kupować tylko najlepszy sprzęt do kitesurfingu, który jest dostępny np. na stronie proboarder.pl. Tutaj znajdziemy wszystkie najważniejsze artykuły dedykowane dla osób, które interesują się takimi dyscyplinami sportowymi. Warto tu na pewno przy okazji zauważyć, że powinniśmy zwracać uwagę na te produkty, które są certyfikowane. Mamy wówczas pewność, że przeszły one wszystkie niezbędne testy. Liczą się także opinie innych konsumentów, czyli sportowców, którzy zaopatrzyli się tutaj w sprzęt. Zawsze są pozytywne. Poza tym, jeżeli już pozytywnie przejdziemy taki kurs i czujemy się pewnie, to trzeba wtedy wybrać odpowiednie miejsce do surfowania. W Polsce jak wiadomo, nie możemy liczyć na zbyt duże fale w miejscach takich jak Mierzeja Wiślana albo Zatoka Gdańska. Dlatego najlepiej jest udać się nad otwarte morze, czyli na Półwysep Helski. Tam od strony północy będziemy mogli liczyć na całkiem spore fale, które powinny zadowolić najbardziej wymagających.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki