Pomimo niezgody mieszkańców pomnik wyburzono – jakiś plan na zagospodarowanie tego miejsca?

Po akcie niezgody mieszkańców Jaworzna wyrażonym w petycji nad przegłosowaną przez radnych PiS i JMM uchwałą dotyczącą wyburzenia Pomnika Bojowników Polskiego Ruchu Oporu poległym w latach 1846- 1945, niestety pomnik został wyburzony.

REKLAMA

Jak twierdzi pan Marcin Zapart, mieszkaniec Jaworzna, władze naszego miasta wbrew mieszkańcom zniszczyli ten obiekt historyczny stojący tam od 1961 roku, który został całkowicie sfinansowany przez zamieszkujących nasze miasto.

Pan Marcin wraz z mieszkańcami na początku marca zbierali podpisy pod petycją, aby uchylić uchwałę Rady Miejskiej i jasno pytają, dlaczego Radni nie zdecydowali się na dyskusję z mieszkańcami? Dlaczego nie przeprowadzili sondy wśród mieszkańców?

nienormalne, co im ten pomnik przeszkadza

Takie słowa padały podczas zbierania podpisów pod petycją.

 

Odpowiedź na petycję mieszkańcy otrzymali dopiero po wyburzeniu pomnika, a Rada Miejska petycją miała się zająć dopiero 27 sierpnia, dwa tygodnie po zniknięciu pomnika, w ostatniej chwili punkt został zdjęty z obrad- bo jak można obradować nad czymś, czego już dawno nie ma, stwierdza pan Marcin.

Mieszkańcy mają nadzieje, że w przyszłości Władza będzie częściej i w większym stopniu interesowała się zdaniem mieszkańców i zadają jedno pytanie, jaki w takim razie plan na zagospodarowanie terenu na którym stał pomnik?

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ