REKLAMA

Wykorzystanie kontenerów morskich nie kończy się jedynie na transporcie morskim i lądowym. Chociaż to właśnie tutaj kontener morski 20 DC jest jedną z najczęściej wybieranych opcji, spośród wszystkich dostępnych możliwości. Wynika to przede wszystkim z jego uniwersalnego rozmiaru, a także wytrzymałej budowy oraz kształtu, który gwarantuje niemalże 100-procentowe wykorzystanie przestrzeni. Tego typu konstrukcje mają jednak o wiele szersze zastosowanie.

Gabaryty i konstrukcja kontenera morskiego 20 DC

Za uniwersalność, a tym samym popularność kontenera morskiego 20 DC odpowiadają przede wszystkim jego rozmiary i wytrzymałość. Łączna powierzchnia, jaką możemy wykorzystać zarówno do transportu, jak i magazynowania, wynosi około 15 metrów kwadratowych, przy zewnętrznej długości 6058 mm i szerokości 2438 mm. Jego pojemność wynosi ponad 33 m3 – wysokość mierzona w środku wynosi 2390 mm.

Jest to kontener wykonany z bardzo wytrzymałej i odpornej na działanie czynników atmosferycznych stali Corten. Co do samej ładowności to kontener morski 20 DC oferuje w tym zakresie udźwig wynoszący 28 235 kilograma, czyli ponad 28 ton! Nie bez znaczenia jest też szeroki i wysoki otwór drzwiowy – 2340 mm na 2280 mm, który pozwala na łatwy i wygodny załadunek oraz wyładunek.

Zastosowanie kontenerów morskich

Już od dawna kontenery morskie mają o wiele szersze zastosowanie niż transport czy magazynowanie towarów. Coraz częściej kontener morski 20 DC wykorzystywany jest jako kontener biurowy, sanitarny czy kontener mieszkalny. Przy czym konstrukcje biurowe z kontenerów można ustawiać również w halach produkcyjnych, kiedy chcemy w łatwy i niedrogi sposób oddzielić część produkcyjną od biurowej. Jest to świetna alternatywa dla innego rodzaju konstrukcji np. murowanych czy stalowych.

Co najważniejsze, takie kontenery biurowe są w pełni mobilne, czyli w razie potrzeby bez problemu możemy je przenieść w inne miejsce. Z tego też względu kontener w zastosowaniu biurowym stanowi inwestycję jak najbardziej opłacalną, ponieważ w razie potrzeby możemy go w każdej chwili sprzedać. Poza tym kontenery morskie mogą również pełnić rolę garażu czy budynku gospodarczego w użytku jak najbardziej prywatnym.

Kontener morski 20 DC – domy modułowe

Rozwój budownictwa modułowego oraz nacisk na ekologiczne rozwiązania sprzyjają popularyzacji budowania domów z kontenerów. W tym przypadku kontener morski 20 DC ze względu na swoje uniwersalne rozmiary doskonale nadaje się do tworzenia nowoczesnych mieszkalnych konstrukcji modułowych, zarówno parterowych, jak i piętrowych, letniskowych oraz całorocznych.

Domy z kontenerów stawia się bardzo szybko, a ich wykończenie przebiega podobnie, jak ma to miejsce w przypadku domków kanadyjskich czy innych konstrukcji modułowych. Możemy dowolnie zaaranżować wnętrze domu, jak i zewnętrzną elewację. Przy czym, jeśli do budowy domu wykorzystamy używane kontenery, to dodatkowo wspieramy środowisko naturalne, w myśl ekologicznej filozofii zero-west, która dąży do jak największego ograniczenia produkcji odpadów i wielokrotnego wykorzystywania istniejących już produktów.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki