REKLAMA

Grzegórzki to jedna z dzielnic Krakowa, w której ostatnio buduje się dość sporo. Deweloperzy kuszą nowymi mieszkaniami, wabiąc nie tylko układem funkcjonalnym, ale i jego lokalizacją. Zobaczmy zatem, czy warto zamieszkać na Grzegórzkach.

Lokalizacja

Grzegórzki to jedna z centralnych dzielnic Krakowa, położona na wschód od Rynku Głównego. Z jednej strony jest to już obszar poza ścisłym centrum, pełnym ograniczeń związanych z zabytkami i ruchem turystycznym. Z drugiej strony jest to teren, który leży na tyle blisko, że spacerem można dojść w okolice Rynku Głównego, który niewątpliwie jest sercem Krakowa. Dzięki takiemu położeniu można cieszyć się spokojem, gdy potrzebujemy odpoczynku, a jednocześnie korzystać z wszelkich rozrywek, jakie oferuje tętniące życiem przez całą dobę centrum miasta.

Komunikacja

Na uwagę zasługuje dobra dostępność komunikacyjna, zarówno w formie transportu publicznego (autobusowego i tramwajowego), jak i samochodowego. Dzięki komunikacji zbiorowej można stąd dostać się bezpośrednio w każde miejsce Krakowa, zarówno w okolice Starego Miasta, jak i Nowej Huty, Podgórza czy Krowodrzy. Bliskość punktów przesiadkowych takich jak Rondo Mogilskie czy Rondo Grzegórzeckie sprawia, że dla własnej wygody warto korzystać z dobrodziejstw komunikacji zbiorowej, zostawiając samochód pod domem.

Infrastruktura

Grzegórzki to dzielnica z wieloletnią historią, dzięki czemu jest to teren dobrze zagospodarowany pod kątem codziennego funkcjonowania. Młodym rodzinom, które są głównymi kupującymi mieszkania Grzegórzki oferują liczne przedszkola i szkoły, w tym również jedną z kilku w Krakowie szkół sportowych. W okolicy są też liczne niewielkie sklepy i punkty usługowe, ale też Centrum Handlowe Plaza stanowiące nie tylko zaplecze handlowe, ale również oferujące rozrywkę.

Wypoczynek i czas wolny

Oprócz wyżej wspomnianych udogodnień, na Grzegórzkach nie brakuje również miejsc wypoczynku. Niedaleko stąd na Bulwary Wiślane, po których można spacerować, biegać czy jeździć na rowerze. Miłośnicy natury docenią z pewnością Ogród Botaniczny, w którym można nie tylko podziwiać okazy niezwykłych roślin, ale również pospacerować i schronić się przed upałem. Tuż za granicami dzielnicy, ale w zasięgu kilku przystanków tramwajem, znajduje się Park Lotników Polskich, który jest ogromną zieloną enklawą na współczesnej mapie Krakowa.

Na Grzegórzkach będą mieć co robić również wielbiciele kultury. To tutaj znajduje się Opera i Operetka Krakowska oferujące nie tylko sztuki operowe i operetkowe, ale również koncerty muzyki popularnej. Można też pójść do kina w Centrum Handlowym Plaza, czy skorzystać z oferty kręgielni i klubów fitness, które znajdują się na jej terenie.

Patrząc na wszystkie powyższe zalety Grzegórzek trudno się dziwić, że dzielnica ta cieszy się dużym powodzeniem wśród osób poszukujących mieszkania w Krakowie. Rozważając tę lokalizację na mieszkanie dla siebie warto pospieszyć się z decyzją, bo liczba miejsc, w którym powstaną nowe inwestycje, znacząco się kurczy.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki