Dziś wyniki matur. Gdzie sprawdzić, jak poszło?

Matura w dobie koronawirusa różniła się nieco od tych poprzednich. Opóźniony egzamin, reżim sanitarny i wyłącznie część pisemna. Już dziś uczniowie mogą sprawdzić, jak poszedł im ten ważny test.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w marcu szkoły i przedszkola w całej Polsce przestały funkcjonować ze względu na panującą epidemię COVID-19. Niedługo później wprowadzono nauczanie zdalne, a 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformowali, że egzamin ósmoklasisty i matury zostają przesunięte. Ostatecznie matury rozpoczęły się 8 czerwca, a nie jak zwykle w maju. Uczniowie ze względu na szczególne okoliczności zostali też zwolnieni z części ustnej.

Dziś natomiast, już od godziny 8:00 rozpoczęło się udostępnianie wyników w serwisach internetowych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Każdy uczeń otrzymał w swojej szkole login i hasło, za pomocą których ma dostęp do systemu. To tam abiturienci mogą sprawdzić, jak spisali się na egzaminie dojrzałości. Wyniki mogą sprawdzić zarówno ci, którzy pisali maturę we właściwym terminie, jak i w tym dodatkowym.

 

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki