„Julka jest niezwykle utalentowaną dziewczynką, ale oprócz talentu posiada cechy, które stanowią chyba istotę rozwoju każdego instrumentalisty: pracowitość i dążenie do perfekcji. Praca z taką uczennicą jest po prostu ogromną przyjemnością. Życzę każdemu nauczycielowi takiego ucznia” mówi Marzenna Synowiec.

REKLAMA

Julia Solarz jest uczennicą klasy piątej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie w klasie skrzypiec Marzenny Synowiec.

Julia jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, uczestniczyła w kursach muzycznych w Łańcucie, Jaworznie i Łebie. W ramach 43. Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie miała okazję grać w kwartecie skrzypcowym profesora Gottharda Popp’a. Wystąpiła także w Sali Balowej Zamku
w Łańcucie jako członek Młodszej Orkiestry Smyczkowej pod batutą profesora Marka Szwarca oraz w zespole skrzypcowym Doroty Obijalskiej.

Podczas 45. Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie rozwijała swoje umiejętności wiolinistyczne w klasie skrzypiec Profesor Agaty Szymczewskiej – jako reprezentant klasy wystąpiła w koncercie „Mistrz i uczeń” na Sali Balowej, zarówno solo, jak i w duecie z Agatą Szymczewską. Swoje umiejętności doskonaliła także w zespole kameralnym Profesora Łukasza Syrnickiego oraz była członkiem młodszej orkiestry smyczkowej pod batutą Maksyma Dondalskiego. Jest również laureatką nagrody specjalnej – udział w profesjonalnej sesji nagraniowej w studio nagrań InfraSound w Krakowie (grudzień 2015) oraz stypendystką Prezydenta Miasta Jaworzna w dziedzinie sztuki w roku szkolnym 2019/2020.

Julia kocha zwierzęta, szczególną miłością darzy koty. Uwielbia także wszelkie aktywności plastyczne i taniec. Pasjonuje się również tworzeniem unikatowej biżuterii, fotografią, ceramiką oraz malarstwem. Uwielbia wycieczki rowerowe i jogę.

OSIĄGNIĘCIA KONKURSOWE JULII:

 • I nagroda – Great Composers Competition – „Rising Talents of Europe” w Londynie –
  czerwiec 2020,
 • III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Będę wirtuozem”
  w Krakowie – listopad 2019,
 • I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”
  w Sochaczewie – maj 2019,
 • III miejsce na XXIII Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” im. Bohdana Warchala w Dolnym Kubinie – kwiecień 2019,
 • II miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym „Pro Bohemia”
  w Ostrawie– kwiecień 2019,
 • I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu – marzec 2019,
  III miejsce na Ogólnopolski Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku – marzec 2018 ,
 • II miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej
  Oskar Rieding” w Warszawie – czerwiec 2017,
 • II miejsce na XVII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”
  w Sochaczewie – maj 2017,
 • III miejsce na VI Olkuskim Festiwalu „Mały Violinista” – kwiecień 2016,
  Wyróżnienie na Konkursie Młodych Talentów w Kalwarii Zebrzydowskiej –
  grudzień 2015,
 • Nagroda specjalna – udział w profesjonalnej sesji nagraniowej w studio nagrań InfraSound w Krakowie – grudzień 2015.

IW

- REKLAMA - Zewnętrzne linki