Komenda Miejska Policji w Jaworznie poinformowała, że w stosunku do kobiety, której postawiono zarzut usiłowania zabójstwa 8-letniej dziewczynki, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesiecznego aresztu.

REKLAMA

Przypomnijmy, że do zarzucanego kobiecie czynu doszło 13 lipca około godziny 21 na Osiedlu Tadeusza Kościuszki w Jaworznie. Kobieta miała podejść do bawiących się w okolicy dzieci i bez powodu rzucić w jedno z nich kamieniem. Poszkodowana, 8-letnia dziewczynka, z poważnym urazem głowy została przetransportowana najpierw do jaworznickiego szpitala, a później do lecznicy w Katowicach Ligocie, gdzie przeszła operację.

Policjanci szybko ustalili sprawczynię zdarzenia i już wczoraj, 14 lipca, kobieta została zatrzymana w Chrzanowie, gdzie rozpoznała ją dwójka mieszkańców miasta, którzy zawiadomili policję.

Dzisiaj, 15 lipca, kobieta usłyszała w jaworznickiej prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. 46-latka nie przyznała się jednak do winy, składając szczątkowe wyjaśnienia.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na wystąpienie przez prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zaakceptował wniosek – kobieta została aresztowana na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa 46-latce grozi od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.

Więcej o sprawie:

Podejrzana o usiłowanie zabójstwa dziecka nie przyznała się do winy

foto: KMP Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki