REKLAMA

Wyjątkowy smak kawy pozwala na chwilę relaksu i odprężenia. Jakie rodzaje kaw w szczególności warte są uwagi? Przygotowaliśmy kilka propozycji kaw pochodzących między innymi z plantacji w Rwandzie. Zachęcamy do lektury!

Wyjątkowy smak kawy pozwala na chwilę relaksu i odprężenia. Jakie rodzaje kaw w szczególności warte są uwagi? Przygotowaliśmy kilka propozycji kaw pochodzących między innymi z plantacji w Rwandzie. Zachęcamy do lektury!

Kawy świata – kilka propozycji

Wyselekcjonowane ziarna, niezwykle starannie przeprowadzone płukanie,  suszenie i wypalanie sprawiają, że kawa smak kawy zdobywa serca największych koneserów. Jakie rodzaje kaw w szczególności  polecamy do skosztowania? Wśród licznych propozycji na uwagę zasługują takie, jak:

  • Akagera ‒ to ceniona przez koneserów kawa o niecodziennym smaku. Początkowa cierpkość  zmienia się i pozostawia w ustach smak kardamonu. Kawa zalecana jest do parzenia metodami alternatywnymi.
  • Cyondo ‒ wymieniona kawa uprawiana jest na wysokości 2000 m w zachodniej części Rwandy. Początkowo wyczuwalna jest  nuta czekolady, którą przełamuje pikantny akord chilli.
  • Karambi ‒ to delikatna, uprawiana na południu Rwandy kawa. Podczas spożywania wyczuwalna jest subtelna nuta orzechów Pecan.
  • Kivu Lake ‒ plantacje kawy znajdują się na wzgórzach wulkanicznych, niedaleko jeziora Kivu. Wybuchy wulkanów nieustannie wzbogacają gleby w różnego typu minerały, co sprawia, że kawa ma wyjątkowy smak i jest rozchwytywana przez koneserów. Podczas spożywania kawy wyczuwalne są aromaty wiśni i jaśminu.
  • Muhazi ‒ to wyróżniająca się wyjątkowym smakiem kawa uprawiana na wysokości 1600 metrów. Wyczuwalna jest tutaj słodko-gorzka nuta czekolady i mocnej czarnej herbaty. Gleby wulkaniczne i wody jeziora Muhazi sprawiają, że drzewka kawy są wyższe niż w innych rejonach Rwandy.
  • Kizi Rift ‒ to kolejna z listy to uprawiana w środkowej części Rwandy Kizi Rift. Kawa zdobyła serca koneserów orzechowo-owocowym smakiem oraz delikatnym akcentem pieczonych kasztanów i karmelu. Metody parzenia? Tutaj sprawdzą się metody przelewowe i alternatywne, dobrym rozwiązaniem może też okazać się ekspres ciśnieniowy.

Sklep Amakuru ‒ szeroka oferta kaw

Wszystkim osobom chcącym zakupić opisane powyżej lub inne wyjątkowe kawy, polecamy sklep Amakuru. Ów sklep prowadzony jest przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.pl. To charytatywne dzieło, dzięki któremu najbardziej potrzebujące osoby w krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji, otrzymują pomoc. Fundacja wspiera między innymi  przedszkola, szkoły, szpitale i ośrodki zdrowia.

W Amaraku dostępne są wyselekcjonowane, pochodzące z różnych plantacji kawy, zbierane przez najwyższej klasy selekcjonerki. Wybór kaw jest bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie swoją ulubioną.

Warto podkreślić, że sklep pomiń pośredników, dzięki czemu kawy są tańsze.

Podsumowanie

Wśród wyjątkowych kaw, które cieszą się uznaniem wśród koneserów w różnych zakątkach świata, wymienić możemy takie rodzaje, jak Akagera,  Karambi, Muhazi, Kizi Rift, Kivu Lake, Akagera. Wymienione kawy dostępne są między innymi w sklepie Amakuru.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki