REKLAMA

Jak zorganizować urodziny dziecka?

Dziecięce urodziny to dla maluchów bardzo ważne przeżycie – nierzadko najbardziej udane (bądź nieudane) imprezy zapamiętują one do końca życia. Jak zorganizować urodziny dla dziecka, by spodobały się jubilatowi i zaproszonym gościom, a także nie stanowiły zbyt dużego problemu dla dorosłych?

  1. Urodziny dziecka

  2. Pomysły na urodziny dziecka

  3. Inne istotne kwestie

Urodziny dziecka

Dla większości rodziców każde kolejne urodziny dziecka to radosna, ale trochę stresująca okazja. Dzieje się tak, ponieważ maluchy niezwykle mocno przeżywają takie wydarzenia, a ewentualne negatywne wrażenia mogą zapamiętać na długie lata. Na szczęście, nie trzeba zorganizować perfekcyjnej i drogiej imprezy, by mały jubilat oraz goście bawili się doskonale. Wystarczy pamiętać, że najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej atmosfery, życzliwe podejście do dziecięcych potrzeb i szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów (na przykład jeśli między maluchami pojawiłby się jakiś konflikt). Natomiast od strony organizacyjnej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by na imprezie znalazła się odpowiednia liczba gości (zbyt wiele dzieci może mieć problem ze wspólną zabawą) oraz by maluchy miały zapewnioną odgórnie zaplanowaną rozrywkę (na przykład gry planszowe lub sport w drużynach), jeżeli nie będą miały pomysły na to, w co się bawić. Należy też pamiętać, by dzieci (zwłaszcza te młodsze) muszą się znajdować pod ciągłym nadzorem osób dorosłych – bez względu na to, czy urodziny organizowane są w domu, czy w wynajętym lokalu.

Pomysły na urodziny dziecka

Imprezy tematyczne cieszą się coraz większą popularnością, również w temacie dziecięcych urodzin. Jakie są najlepsze pomysły na urodziny dziecka? Trudno jest podać jedną odpowiedź – wszystko zależy od upodobań małego jubilata i jego gości. Do najbardziej popularnych tematów imprez można zaliczyć bajki i filmy (Avengers, Monster High, bajki Disneya, My Little Pony), postacie i zwierzęta z bajek (jednorożce, piraci, księżniczki i książęta), zwierzaki (kotki, dinozaury) oraz dziecięce zabawy i hobby (piłka nożna, straż pożarna, Lego). Wśród tematycznych akcesoriów i dekoracji można znaleźć zaproszenia, balony, trąbki i gwizdki, czapeczki, przebrania, piniaty, maski, tiary, korony, szarfy, przypinki oraz wiele innych.

Inne istotne kwestie

Przed zaplanowaniem urodzin dziecka warto zwrócić uwagę także na kilka innych kwestii. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czy impreza odbędzie się w domu, czy w wynajętym lokalu – pierwsza opcja jest tańsza, ale druga pozwala uniknąć sprzątania i ewentualnych zniszczeń. Niektóre lokale oferują również opcję animowania całego przyjęcia oraz organizacji cateringu. Ważne są także odpowiednio dobrane dekoracje urodzinowe, które znakomicie współtworzą klimat imprezy i pozwalają wykreować odpowiednią atmosferę. W kwestii menu warto postawić na rzeczy ogólnie lubiane przez dzieci, z uwzględnieniem ewentualnych potrzeb poszczególnych gości (na przykład alergii). Dobrze, by do wyboru były co najmniej dwa dania w każdej kategorii (na przykład dwa desery) – wówczas nie będzie problemu, jeżeli któryś maluch czegoś nie lubi. Powinno się też zaplanować najważniejsze punkty organizacyjne całego przyjęcia (tort, wręczanie prezentów i tak dalej), co pozwoli uniknąć chaosu i ułatwi zapanowanie nad przebiegiem imprezy. Jeżeli przyjęcie nie jest animowane od początku do końca, dobrze jest też zaplanować gry i zabawy na wypadek, gdyby dzieci nie miały pomysłu, co robić.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. W tym roku organizacją urodzin córki zajmuję się jej matka chrzestna sama się zaoferowała, więc zobaczymy co ciekawego wymyśli. Mi i żonie jedynie zostało zorganizowanie prezentu dostanie od nas na pewno kolejną gre tym razem Ucieczkę z Lochu i dokupimy coś jeszcze do tego. Myśleliśmy nad hulajnogą, bo ostatnio wspominała że chciałaby dostać 😉