REKLAMA

Posesja bez ogrodzenia jest dziełem niedokończonym i niedopracowanym, któremu brakuje zwieńczenia w postaci jasno określonej granicy. Bez względu na to, czy planujesz w przyszłości postawić okazały mur, czy ozdobny płot, warto ogrodzić działkę w inny sposób już na etapie budowy domu – przemawiają za tym względy bezpieczeństwa. Przeanalizujmy jednak każde rozwiązanie.

Jaki typ ogrodzenia na posesję?

Zasadniczo wyróżniamy dwa typy ogrodzeń, zamknięte oraz otwarte. Pierwsze określenie dotyczy najróżniejszych murów. Budowane są z cegieł, pustaków zwykłych albo ozdobnych, np. z łupanego betonu i chociaż tym ostatnim nie można odmówić estetyki, pracochłonność przy budowaniu takiego muru oraz jego koszt są ogromne. Do zamkniętych ogrodzeń zaliczyć trzeba również mury zbudowane z paneli betonowych, często zdobionych, ale tutaj estetyka pozostawia wiele do życzenia, gdyż taki mur bardziej przypomina ogrodzenie fabryczne niż prywatne.

Wadą takich ogrodzeń jest odcięcie od świata zewnętrznego, a także trudności przy zagospodarowaniu takiego muru zielenią, gdyż wiele roślin na takich ogrodzeniach przemarza.

Ogrodzenia otwarte natomiast to już wszelkiego rodzaju płoty z prześwitami, siatki ogrodzeniowe i przemysłowe, a także ogrodzenia kute. Tutaj najprzyjemniejsze dla oka są te ostatnie, ale po pierwsze są drogie, a po drugie nie ma sensu montować takowych, jeżeli pragniemy pokryć je roślinnością. Zazwyczaj zresztą, dla oszczędności, właściciele posesji montują kuty płot wyłącznie od frontu, co skutkuje niejednolitym ogrodzeniem dla całości posesji i pewnym dysonansem estetycznym.

Panel ogrodzeniowy 3 m dla posesji

Rozwiązaniem estetycznym, niedrogim i łatwym w montażu, może być ogrodzenie z trzymetrowych paneli ogrodzeniowych. Panel ogrodzeniowy 3 m doskonale spełni funkcję podstawową, czyli zapobiegnie wtargnięciu na posesję zwierząt czy niechcianych gości, ale nie „zamknie” posesji na otoczenie jak ściana muru. Jeżeli zaś właściciel uzna, że potrzebuje więcej prywatności, każda roślina pnąca posadzona przy takim ogrodzeniu, znajdzie na nim solidne oparcie bez groźby przemarznięcia.

Panele ogrodzeniowe 3m są też świetnym rozwiązaniem tymczasowym – ze względu na parametry, montuje się je i demontuje niezwykle szybko, dlatego polecane są dla grodzenia placów budowy.

Czym powinien się charakteryzować dobry panel ogrodzeniowy 3 m

Jakie powinny być panele ogrodzeniowe 3 m, aby można było uznać, że będą stanowić solidne, stabilne i wytrzymałe ogrodzenie? Tylko panele wykonane z ocynkowanych drutów a następnie pomalowane metodą proszkową można uznać za spełniające takie wymagania i takich właśnie paneli należy poszukiwać u producentów.

Normą dla gwarancji wysokiej użyteczności zarówno słupków, jak i paneli jest wykonanie ich ze stali ocynkowanej, przy czym słupki powinny być ocynkowane wewnątrz oraz na zewnątrz zgodnie z normą EN 10147. Grubość powłoki poliestrowej wynosić powinna min. 100 mikrometrów, a dla dodatkowego zakonserwowania nałożona na nie warstwa przylegająca. Ostateczny wygląd słupków uzyskiwany jest w dobrej klasie produktu poprzez pokrycie warstwą proszku poliestrowego o grubości min. 60 mikrometrów.

Jedną z firm, która ma w swojej ofercie produkty spełniające te normy, jest wrocławskie przedsiębiorstwo Arad.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła

lub na naszej stronie: www.ARAD.pl

 

Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia – Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki