Jaworznicki zespół Ballabard zaproszony na Bazunę 2020

Tegoroczny 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2020 w związku z pandemią będzie odbywał się przez łącza internetowe w dniach 26 – 28 czerwca. Transmisja rozpocznie się o godz. 16.00 na łączach youtube.com.

W wyszukiwarce należy wpisać – Całoroczna Bazuna. Do tej pory, przed czasami koronowirusa, przegląd odbywał się w Sulęczynie na Kaszubach. Organizatorami tego uznanego przeglądu są: Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne “Bazuna”, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY i Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Jaworznicki Ballabard na zaproszenie organizatora przeglądu nagrał 4 utwory (teledyski) – ‘”List o czekaniu”, „Modlitwę wędrownego grajka”, „Jesienne wino” oraz „Piosenkę bez tytułu”. Ten ostatni teledysk zespół nagrał wspólnie z Adamem Drągiem, legendarnym bardem i przyjacielem Ballabardu.

REKLAMA

Zespół Ballabard powstał przed 5 laty. Założycielem zespołu jest Marek Długopolski. W zespole jak podkreśla pan Marek „są nie tylko przyjaciele ale także świetni muzycy, których dzieli sporo lat a mimo tego wspaniale się dogadujemy. Zagraliśmy głównie w Teatrze Sztuk 7 koncertów pod tytułem „Ballady Trzech Bardów”. Na każdym z koncertów graliśmy utwory między innymi: Leonarda Cohena , Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, Wojtka Balona, Pawła Orkisza czy też Adama Drąga. W sumie utwory 21 artystów. Mamy nadzieję, że sytuacja się ,,uspokoi,, i w przyszłym roku wystąpimy na żywo, gdyż zaproszenie jest cały czas aktualne”.

Skład zespołu:
Marek Długopolski – gitara , śpiew
Wiktoria Banasik – śpiew
Emilia Bury – wiolonczela
Mariusz Stadler – git. basowa
Mateusz Adamczyk – gitara elektryczna
Bartek Paluch – inst. klawiszowe
Wojtek Paluch – skrzypce
Jacek Maliszczak – cajon

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki