REKLAMA

Leasing to oferta szczególnie korzystna dla firm spedycyjnych, ale sprawdzi się doskonale również w tych przedsiębiorstwach, gdzie raz na jakiś czas warto wymienić flotę. Ten produkt finansowy to gwarancja wygodnego rozliczenia, sensownych rozwiązań i indywidualnego podejścia do każdego klienta. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na leasing?

Komu przysługuje auto służbowe?

Leasing samochodowy jest rozwiązaniem bardzo powszechnie wykorzystywanym w przedsiębiorstwach zajmujących się transportem, ale nie tylko. Coraz więcej pracowników wśród swoich wymagań stawia służbowe auto, które nie tylko ma ułatwiać codzienną pracę, ale być również rodzajem benefitu płynącego z zajmowanego stanowiska. Dlatego też wiele kancelarii prawniczych czy biur udostępnia pojazdy w ramach wyposażenia zawodowego. To duże ułatwienie i wygoda. Pracownicy chętniej przyjmują stanowiska, do których przypisany jest konkretny sprzęt, również auto. Dla pracodawcy rozwiązanie to może być również korzystne. Dzieje się tak za sprawą możliwości podatkowych, jakie stwarza ten produkt finansowy.

Dlaczego leasing jest korzystny?

W kwestii leasingu samochodowego decyduje się na takie rozwiązanie coraz większa liczba przedsiębiorców. To nie tylko budowanie pozytywnego wizerunku firmy, ale także realne korzyści finansowe, jakie płyną z tego przedsięwzięcia. Leasing jest bowiem możliwością wpisania sobie w koszty uzyskania przychodu całkowitej raty, a także późniejszego kosztu wykupu, ale także – co nie bez znaczenia – finansowania późniejszych efektów eksploatacji. Leasing na samochód jest zatem rozwiązaniem nie tylko dla firm przewozowych czy transportowych, ale i dla zwykłych przedsiębiorstw, gdzie służbowe auto ma być ułatwieniem dla pracownika albo uatrakcyjnieniem jego stanowiska. Coraz więcej szefów firm decyduje się na wprowadzenie tego rozwiązania w swoich biznesach. Podnosi to współczesne standardy zatrudnienia i pozwala na kreatywne rozwiązania podatkowe.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki