Trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z dala od centrum miast. Do jednych z takich miejsc należą lasy. Odwiedzających przyciąga świeże powietrze, a także piękny krajobraz. Bliskość natury pozwala zrelaksować się, a cisza sprawia, że łatwiej zebrać myśli.

Marcin Kozik z rodziną
REKLAMA

Niestety coraz częściej okazuje się, że niemal w każdym lesie podczas spaceru natrafiamy na pozostawione butelki plastikowe, opakowania foliowe, szkło oraz inne odpady stanowiące zagrożenie dla wszystkich żyjących w nim istot. Swoim drobnym zaangażowaniem możemy zmierzyć się z tym problemem i postarać się jemu zaradzić.

Służyć ma temu ogólnopolska akcja Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska pn. „Zabierz 5 z lasu”. Inicjatywa polega na zebraniu podczas spaceru w lesie minimum 5 śmieci i wyrzuceniu ich do leśnego, lub swojego śmietnika oraz nominacji kolejnych osób do wykonania zadania. Warto dbać o nasze wspólne dobro dla siebie oraz przyszłych pokoleń. Zachęcam do zaangażowania się w akcję „ZABERZ 5 z LASU”.

Marcin Kozik

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki