Małżeństwo z Jaworzna oszukane metodą „na wypadek członka rodziny”. Seniorzy stracili równowartość 180 tysięcy złotych. Jaworznicka policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

REKLAMA

Oszuści zadzwonili do 78-letniego mieszkańca Jaworzna z informacją, że jego córka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna od osoby udającej prokuratora usłyszał, że za szybkie i polubowne załatwienie sprawy potrzebne są pieniądze.

Oszust, po ustaleniu kwoty, którą dysponują małżonkowie, wydał instrukcje co do miejsca i sposobu przekazania pieniędzy. 78-latek został przez telefon poinformowany, żeby udać się pod wskazany adres, gdzie w kancelarii adwokackiej miała się odbyć rozmowa z prawnikiem.

Małżeństwo posłusznie wykonało polecenia oszusta – starszy mężczyzna udał się na miejsce, gdzie już czekał na niego oszust, który odebrał paczkę z równowartością 180 tys. zł.

Po powrocie do domu 78-latek poinformował małżonkę, że pod wskazanym adresem nie było kancelarii adwokackiej – wtedy to seniorzy mieli się zorientować, że zostali oszukani.

Obecnie sprawcy pozostają nieuchwytni, nad ich zatrzymaniem pracują kryminalni z Jaworzna.

źródło: KMP Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki