Pierwsze Komunie Święte – czy w tym roku się odbędą? Zarządzeniem arcybiskupa katowickiego uregulowane zostały zasady dotyczące Pierwszych Komunii Świętych, które miały odbyć się w maju.

REKLAMA

Zgodnie z nim, do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania i zajęcia z dziećmi i rodzicami do czasu powrotu dzieci do szkół. Po Wielkanocy, jeśli stan epidemii nie zostanie odwołany, należy odwołać wszystkie komunie.

Jeśli zostanie odwołany, o tym które dzieci i w jakim czasie przyjmą pierwszą komunię świętą zdecydują rodzice w porozumieniu z księdzem proboszczem.

Jak czytamy w zarządzeniu arcybiskupa Wiktora Skworca, każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na pierwszą komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę. Jeśli rodzice się nie zgodzą, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki