REKLAMA

Bakterie do szamba skutecznie radzą sobie z nieczystościami. Redukują ich fizyczną ilość oraz rozkładają materię organiczną, co ułatwia czyszczenie oraz minimalizuje częstotliwość opróżniania zbiornika. Jakie główne zalety ma stosowanie bakterii do szamba i czy warto z nich korzystać?

Neutralizacja zapachów

Szambo przydomowe gromadzi nieczystości, które następnie są rozkładane przez procesy biologiczne. Chociaż szambo znajduje się w zbiorniku pod powierzchnią, to zawartość często jest wyczuwalna w domu lub ogrodzie. Jest to spowodowane wolnym rozkładaniem się materii organicznej (czyli zawartości, która jest wrzucana do zlewu, toalety itp.). Proces ten może przyspieszyć regularne stosowanie bakterii do szamba, które pomagają w upłynnieniu złogów i odpadów biologicznych.

Zmniejszenie objętości szamba

Zawartość szamba powinna być regularnie opróżniania. Dokładny czas jest wskazany przez producenta i zależy od kilku czynników:

  • Wielkości szamba
  • Ilości osób korzystających z gospodarstwa domowego
  • Natężenia produkowanych nieczystości

Termin wywożenia szamba można trochę opóźnić, stosując odpowiednie bakterie, które rozłożą nieczystości, a tym samym zmniejszą objętość ścieków.

Co wpływa na skuteczność bakterii do szamba?

Na wydajność stosowanych preparatów wpływa wiele rzeczy. Jest to m.in stosowanie się do instrukcji producenta, który podaje dawkowanie na opakowaniu. Użycie zbyt mało produktu lub zbyt dużo może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Wpływ na działanie bakterii ma też rodzaj biologicznych zanieczyszczeń. Trudne do usunięcia odpady nie będą utylizowane tak szybko jak np. nieczystości z toalety. Wydajność preparatu obniża też stosowanie ostrych, chemicznych środków np. do czyszczenia armatury łazienkowej.

Poza zmniejszeniem objętości ścieków, stosowanie bakterii minimalizuje ryzyko zapchania się elementów szamba. Drożność jest podstawowym warunkiem prawidłowego działania instalacji. W przypadku zapchania rur, często konieczne jest wezwanie specjalisty, a jego usługi mogą okazać się bardzo kosztowne. Zdecydowanie bardziej opłacalne jest stosowanie bakterii do szamba, które pomagają w rozkładaniu materii organicznej.

Biozym

Oferta sklepu internetowego Biozym umożliwia prowadzenie ekologicznego gospodarstwa domowego. Sprzedawane produkty są przyjazne środowisku, a opakowania, w których są dostarczane do klienta, nadają się do recyklingu. W ofercie Biozym znajdują się m.in:

  • Płyny udrażniające do pralek lub toalet
  • Ekologiczne żele i koncentraty do mycia
  • Bakterie do szamba
  • Regeneratory trawników
  • Przyspieszacz do kompostownika
  • Produkty do obróbki ścieków przemysłowych

Oferta Biozym to przede wszystkim ekologiczne biopreparaty, które pomagają utrzymać w czystości kuchnię i łazienkę oraz zapewniają prawidłowe funkcjonowanie szamba i oczyszczalni przydomowej. Stosowanie nietoksycznych produktów umożliwia życie w zgodzie z naturą, a jednocześnie ułatwia skuteczną walkę z nieczystościami.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki