Z całego kraju, z samorządów napływają informacje na temat konieczności przełożenia terminu wyborów prezydenckich. Wielu samorządowców wypowiada się w podobnym tonie.

REKLAMA

Swoisty bunt zapoczątkował wójt gminy Jaworze, k. Bielska-Białej, Radosław Ostałkiewicz, który zadeklarował, że nie jest w stanie podołać przepisom i terminom kodeksu wyborczego.

Do tej grupy samorządowców, którzy domagają się zmiany terminu wyborów dołączają kolejni prezydenci. Dziś w podobnym tonie wypowiedział się prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Czy Jaworzno i nasi samorządowcy, prezydent miasta Jaworzna Paweł Silbert, złoży podobną deklarację?

Swoją kampanię wyborcza zawiesiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Zawieszam całkowicie swoją kampanię. Będę zajmowała się tylko tym, co dotąd, czyli będę realizowała zadania, którą stoją przed posłem Rzeczypospolitej – oświadczyła kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podkreśliła, że w obecnej sytuacji epidemicznej wybory prezydenckiej nie mogą odbyć się 10 maja. Zaapelowała o przełożenie ich na późniejszy termin i zwróciła się do opozycyjnych kandydatów o bojkot głosowania, jeśli władze nie zdecydują się na przesunięcie wyborów.

Przyznała też, że wierzy, że “wybory odbędą się w normalnym czasie” – To znaczy takim, że wszyscy będą mogli w nich uczestniczyć, że obywatele będą korzystali ze swoich praw, a kandydaci będą mogli robić kampanię. I w takich wyborach zmierzę się z moimi kontrkandydatami – zapowiedziała Kidawa-Błońska.

Ponowiła też wcześniejszy apel o bojkotowanie majowego terminu wyborów prezydenckich. – Polacy zostańcie w domach, wasze życie jest najważniejsze – podkreśliła.

W tym samym czasie prezydent Andrzej Duda założył sobie konto na TikToku.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki