REKLAMA

Dobór podręczników dla uczniów może okazać się dla nauczyciela nie lada wyzwaniem. Książki powinny mieć przejrzysty układ, który umożliwi płynną, bezproblemową naukę, wyodrębnione najważniejsze informacje i szatę graficzną, która zachęci uczniów do nauki i ułatwi przyswajanie informacji. Do takich podręczników zaliczają się książki wydawnictwa Nowa Era. Wydawnictwo posiada niezwykle szeroką ofertę – są w niej zawarte książki dla uczniów szkół podstawowych oraz podstawowych, a nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Nowa Era w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Nowa Era wydaje m. in. serie takie jak “Entliczek” czy “Dzieciaki w akcji”, które wspierają wczesny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Pomagają także przygotować dzieci do następnego etapu nauczania, jakim jest rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej. Dla uczniów szkół podstawowych Nowa Era ma do zaoferowania podręczniki z wielu przedmiotów, w tym podręczniki do nauki języków obcych. Książki mają barwną szatę graficzną, wiele z nich zawiera płyty, na których zawarte są dodatkowe materiały pobudzające aktywność uczniów. Poza zwykłymi podręcznikami, uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać także z takich pomocy jak chociażby “Potyczki ortograficzne” z serii “Elementarz odkrywców” – to książeczka z ćwiczeniami, które pomagają uczniowi utrwalić zasady prawidłowej pisowni i pozbyć się trudności w pisaniu. “Potyczki ortograficzne” pozwalają także utrwalić znajomość części mowy. Oczywiście Nowa Era poza podręcznikami oferuje także zeszyty ćwiczeń, dzięki którym uczniowie mogą na bieżąco powtarzać przerabiany na lekcjach materiał. Dużym atutem wydawnictwa jest także fakt, że w asortymencie znajdują się repetytoria dla ósmoklasistów, pomagające przygotować się do egzaminów.

Nowa Era dla uczniów starszych

Również w szkołach ponadpodstawowych korzysta się z książek wydawnictwa Nowa Era. Podręczniki są dostosowane do potrzeb starszych uczniów, jednak zachowują tę samą klarowność i  zachęcającą szatę graficzną. Pozwalają w łatwy sposób przyswajać informacje, są przystosowane do uczniów zdających maturę na poziomie podstawowym, jak i do tych przygotowujących się do rozszerzenia. Nowa Era oferuje także podręczniki do kształcenia zawodowego na różnych kierunkach oraz pomoce maturalne dla uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Kompendia Nowej Ery pozwalają usystematyzować wiedzę teoretyczną, ale pomagają także rozwinąć potrzebne podczas matury umiejętności. Dotyczy to nie tylko matur pisemnych, ale także ustnych – książki zawierają wiele przydatnych wskazówek, jak się do nich przygotować.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki