Pandemia koronawirusa uderza w branżę gastronomiczną. “Mimo to pomagamy!”

Zamknięte instytucje publiczne, kina, teatry. Zamknięte puby, restauracje, kluby. Pandemia koronawirusa dotyka niemal każdej branży i każdego środowiska.

REKLAMA

W bardzo trudnej sytuacji znalazły się też jaworznickie firmy gastronomiczne. Jak mówi Marcin Socha, szef kuchni z restauracji 7 Niebo – w okresie, w którym niemal na każdy weekend restauracje rezerwowane były na potrzeby wesel czy chrzcin, wszystkie imprezy z przyczyn oczywistych zostały odwołane.

Teoretycznie ratunkiem jest przygotowywanie przez firmy posiłków „na wynos”. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet apele, by w czasie pandemii koronawirusa, pamiętać o przedsiębiorcach i zamawiać już gotowe posiłki z dowozem do domu.

W tym trudnym czasie, pomimo ogromnych strat wiele firm gastronomicznych stara się pomóc służbom medycznym w walce z epidemią. W tym celu powstała m.in. inicjatywa #PosiłekDlaLekarza. Jej twórcy chcą zaoferować lekarzom i personelowi medycznemu w całej Polsce darmowe posiłki, właśnie z lokalnych restauracji. W akcji może wciąż udział każdy, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują. Do akcji dołączyła też jaworznicka restauracja 7 Niebo.  

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert w swoim czwartkowym komunikacie apelował – “Rozumiem, że musimy od czasu do czasu coś kupić (też tak mam), ale naprawdę spacerowanie po Geosferze, parku Gródek, po ulicach miasta, to szukanie zupełnie zbędnego „guza”. Użyjmy do tego różnych dostępnych środków komunikacji.”

Zatem może lepiej zamówić posiłek z pewnego źródła, zamiast samemu musieć kompletować składniki do jego przygotowania?

zobacz też: 

 

Firma Echo pomaga w walce z koronawirusem. Ruszyła produkcja maseczek ochronnych.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki