REKLAMA

Posezonowe wyprzedaże to dobry czas, by skompletować sprzęt i odzież narciarską na kolejny sezon. W zimie zakup następnej pary gogli wiąże się z niemałym kosztem. Wiosną sklepy z odzieżą i akcesoriami narciarskimi organizują atrakcyjne wyprzedaże. Poniżej lista rzeczy, które warto kupić po obniżonej cenie. Te akcesoria na pewno przydadzą Ci się na stoku!

#1 Bielizna narciarska

Bielizna narciarska to element, o którym wielu miłośników sportów zimowych po prostu zapomina. To duży błąd! Specjalistyczna bielizna jest pierwszą warstwą odzieży górskiej. Powinna być wygoda i ściśle przylegać do ciała. Kluczowe jest także rozróżnienie pojęć “termiczna” i “termoaktywna”. Bielizna termiczna chroni przed chłodem i idealnie sprawdza się podczas aktywności o niskiej intensywności (na przykład na spacerze, kuligu lub apres-ski). Z kolei bielizna termoaktywna to przykład odzieży funkcyjnej. Pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała i odprowadza pot na zewnątrz. Jest idealna dla narciarzy i snowboardzistów, którzy są ciągle w ruchu.

#2 Gogle i kask

Gogle i kask to podstawowe elementy wyposażenia wytrawnego narciarza. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze wyczynowcem, warto skorzystać z posezonowej wyprzedaży i kupić te rzeczy również dla siebie. Gogle i kask gwarantują bezpieczeństwo Tobie i innym użytkownikom stoku. Być może nie jeździsz szybko, ale nigdy nie wiesz, kto szusuje za Tobą. Jeden nieostrożny ruch może skończyć się lądowaniem w głębokim śniegu. Kask i gogle uchronią Twoją twarz przed niebezpiecznymi urazami.

#3 Ciepła bluza lub polar

Ciepła bluza lub polar to kolejna warstwa odzieży narciarskiej. W sklepach z odzieżą narciarską znajdziesz ciekawe modele od różnych producentów. Możesz wybierać spośród kolorów, wzorów i fasonów. Taki polar przyda się nie tylko zimą na stoku i podczas spotkania apres-ski, ale również wiosną i latem – na wieczorne spacery lub wypad w góry.

#4 Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli interesujesz się tematami górskimi, na pewno nie raz słyszałeś termin “ślepota śnieżna”. W górach promieniowanie słoneczne jest znacznie większe niż w dolinach. Co więcej, śnieg odbija 85% promieniowania, a taka ekspozycja bardzo szkodzi naszym oczom. Dlatego tak ważne jest używanie okularów przeciwsłonecznych z odpowiednimi filtrami. W specjalistycznych sklepach narciarskich znajdziesz odpowiednie modele z dużym filtrem UV. Warto nosić je przez cały czas, gdyż nawet w pochmurne dni promieniowanie słoneczne przenika przez chmury.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki