Uśmiech cierpiącego jest podniosły; skupienie osoby potrzebującej jest wzruszające…Bierność rodzi słabość, wyszukuje negatywy, tonie bez walki. Altruista bierze energiczny oddech i próbuje wydostać się na powierzchnię, szukając drogi wyjścia. Powrót na powierzchnię nie oznacza pójścia na łatwiznę, ale wydobycie się z głębiny mroku na słońce południa. Tam, gdzie można ODDYCHAĆ.

REKLAMA

#KoronaJaworzno, razem z wolontariuszami naszej inicjatywy, uruchomiła kolejny ambitny projekt. Tym razem to „POSIŁKI DLA BEZDOMNYCH I POTRZEBUJĄCYCH”. Zadanie ma spełniać kilka ważnych dla naszego bezpieczeństwa zasad:

-projekt ogranicza migrację osób bezdomnych i potrzebujących, którzy poszukują jedzenia, po naszym mieście,

– w ramach projektu dostarczamy potrzebującym środki higieniczne oraz maseczki w celu ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Wolontariusz będzie posiadał nasz identyfikator z numerem oraz imieniem i nazwiskiem, przypisanym jestem do numeru identyfikatora. W celu bezpieczeństwa, każdy identyfikator oznaczony zostanie pieczęcią.

– nasi wolontariusze #KoronaJaworzno – edukują, informują oraz wspierają osoby w potrzebie.

Informujemy: Cały projekt będzie nadzorowany przez osoby specjalnie przeszkolone w tym zakresie. Wolontariusz ubrany będzie w specjalny kombinezon oraz maseczkę z filtrem hepa oraz rękawiczki. Osoby bezdomne będą podchodziły po posiłek pojedynczo, zachowując wymagane dla bezpieczeństwa odległości. Projekt będzie realizowany każdego dnia o tej samej godzinie, aż do odwołania, w tych samych miejscach. Zostaną one uwzględnionych na plakacie akcji. Prosimy Państwa o pomoc w promowaniu naszego Projektu. Ponadto przyjmiemy od Państwa każdą ilość jedzenia, które przekażemy osobom bezdomnym i potrzebującym. Żywność przekazywać można wolontariuszom, którzy prowadzą zbiórkę środków dla jaworznickiego szpitala.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki