REKLAMA

Wynajem samochodu to popularna oferta na wyjazdy wakacyjne oraz wśród firm. Aby skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych, należy spełnić określone wymagania. O czym należy pamiętać?

Wypożyczalnie samochodów stawiają swoim klientom warunki, które należy spełnić, aby móc otrzymać pojazd do dyspozycji. Warunki te mają na celu zapobieganie sytuacji, gdy samochód wypożyczy osoba, która mogłaby spowodować jego uszkodzenie. Zatem, jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczyć samochód?

Prawo jazdy przy wynajmie auta to podstawa

Głównym wymogiem związanym z wypożyczeniem samochodu jest posiadanie prawa jazdy na konkretny typ samochodu. W przypadku pojazdów osobowych jest to prawo jazdy kategorii B. Uwaga! Wypożyczalnia samochodowa najczęściej wymaga, aby osoba, która decyduje się na wynajem samochodów w Katowicach – https://fct24.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/ posiadała prawo jazdy co najmniej od roku! W przypadku, gdy samochodem miałaby kierować także druga osoba, ona także musi spełnić powyższy warunek. Konieczne jest jej zgłoszenie przy zawieraniu umowy na wynajem.

Limit wiekowy przy wypożyczeniu samochodu

Kolejnym warunkiem do spełnienia przy wynajmie samochodu jest limit wiekowy. Często nie wystarczy ukończenie 18. roku życia. Najczęściej wypożyczalnia wymaga, aby wynajmujący posiadał co najmniej 21 lat.

Dokumenty niezbędne do wynajmu samochodu

Aby wynająć samochód, trzeba także przedstawić odpowiednie dokumenty. Poza wspomnianym prawem jazdy potwierdzającym uprawnienia do kierowania samochodem jest to dokument tożsamości, na przykład:

  • dowód osobisty
  • paszport

Czy trzeba posiadać kartę kredytową, by wynająć samochód?

Zasadniczo, wynajem samochodów w Polsce nie musi wymagać posiadania karty kredytowej, jednak zależne jest to od wypożyczalni. Wymóg posiadania karty kredytowej dotyczy często wypożyczalni zagranicznych. Aktualnie większość polskich wypożyczalni pozwala na opłacenie usługi wynajmu także zwykłą kartą płatniczą, przez przelew, a także gotówką. Zatem wtedy, gdy chcesz wynająć auto, pamiętaj o tym, że musisz spełnić odpowiednie warunki dyktowane przez wypożyczalnię samochodową.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki