REKLAMA

Każdy z nas marzy o domu, który będzie idealny pod każdym względem. Planujemy zakup mebli, urządzeń RTV i AGD, szukamy odpowiednich zasłon.

Każdy z nas marzy o domu, który będzie idealny pod każdym względem. Planujemy zakup mebli, urządzeń RTV i AGD, szukamy odpowiednich zasłon. Chwilę wcześniej szukaliśmy lokalizacji, odpowiedniej wielkości mieszkania oraz piętra. Na co zwracać uwagę, a co nie przychodzi nam od razu na myśl?

Sprawdź lokalizacje

Szukając wymarzonego mieszkania pamiętajmy o wyborze odpowiedniej lokalizacji. Jak dobrać tę właściwą? Wbrew pozorom nie warto skupiać się tylko na tym, że podoba nam się dane osiedle czy dzielnica. Należy brać pod uwagę szerszą perspektywę:

  • Lokalizacje miejsca pracy – ile zajmie czas dojazdu, czy dojazd środkami komunikacji miejskiej jest możliwy? Jeśli nie pracujemy, póki co, należy wziąć pod uwagę odległość do centrum, gdzie najczęściej pracujemy.
  • Lokalizacja szkół czy przedszkoli – jeśli planujemy zamieszkać z rodziną bądź partnerem, to warto sprawdzić, czy w wybranej przez nas okolicy znajdują się szkoły, przedszkola czy żłobki w bliskiej odległości.
  • Odległość do centrum miasta – chcąc nie chcąc będziemy potrzebowali się tam dostać, zarówno w korkach, jak i bez.
  • Sklepy i markety – czy w wybranej przez nas okolicy są jakieś markety w niedalekiej odległości?

1, 2 czy 3 pokoje – ile naprawdę potrzebujesz?

Wielkość mieszkania ma znaczenie. Na obecnym rynku nieruchomości w Krakowie różnica pomiędzy kawalerką a dwupokojowym to około 200 tysięcy złotych. Warto zatem oszacować, ile dokładnie pokoi będziemy potrzebować, ponieważ w ślad za tą decyzją idą bardzo poważne pieniądze.

Jeśli nie finanse, to sytuacja rodzinna powinna decydować o tym na jakie mieszkanie się decydujemy. Jeśli szukamy mieszkania dla siebie, spokojnie możemy zdecydować się na kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe z salonem z aneksem kuchennym. Jeśli jednak szukamy mieszkania z partnerem i planujemy wspólne życie, warto wziąć pod uwagę, że w pewnym momencie może pojawić się dziecko. Wtedy nasze potrzeby względem mieszkania się zmienią.

Odbiór mieszkania

Na koniec to, co wielu z nas omija zupełnie podczas szukania i zakupu mieszkania – jego odbiór. Jest on o tyle ważny, że podczas tego procesu fachowiec ze specjalistycznej firmy ogląda nasze mieszkanie chłodnym okiem i bierze pod uwagę wszelkie usterki bądź wady, jakie ono ma. Pozwala to na realną ocenę kosztów związanych zarówno z remontem, jak i odświeżeniem mieszkania. Dlatego kolejnym krokiem w szukaniu idealnego mieszkania jest znalezienie odpowiedniej firmy zajmującej się odbiorami mieszkań. Jak to zrobić? Najlepiej przeszukać sieć w poszukiwaniu takiej instytucji wpisując na przykład: Odbiory mieszkań Kraków. Następnie ze znalezionych wyników wybieramy jedną firmę i umawiamy się na spotkanie już na miejscu.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki