REKLAMA

Często zdarza się tak, że jedna nieruchomość należy do kilku osób. Sprzedaż swojej części jest skomplikowana, ale możliwa. Nie warto jednak zajmować się tym “na własną rękę”. Trzeba uwzględnić, że jest to sytuacja skomplikowana pod względem formalnym oraz prawnym. Znacznie lepiej jest skorzystać z usług doświadczonych ekspertów. Doskonałą propozycją wydaje się być skup udziałów w nieruchomości. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie minimum formalności. Ponadto możliwy jest skup zadłużonych nieruchomości.

Wycena udziałów

Decydując się na skorzystanie z usług skupu udziałów w nieruchomości można mieć gwarancję, że należna kwota zostanie uczciwie oszacowana. Istotne jest jednak to, aby wybrać markę godną zaufania, która funkcjonuje na rynku od wielu lat. Przed skorzystaniem z danej oferty warto jest zapoznać się z opiniami rzeczywistych klientów. Sporym atutem jest fakt, że wycena może zostać wykonana drogą elektroniczną. Jest to opcja wygodna, a jednocześnie w pełni bezpieczna.

Zazwyczaj należy uzupełnić jedynie krótki formularz, który dostarczy niezbędnych informacji o nieruchomości. Odpowiedź zostanie udzielona tak szybko, jak to możliwie, Dzięki temu można w błyskawicznym tempie dowiedzieć się, jaką kwotę można otrzymać. Jeśli jest ona satysfakcjonująca, to można przejść do omówienia warunków umowy. Należy zaznaczyć, że do sprzedaży swoich udziałów nie trzeba posiadać zgody pozostałych udziałowców. Unikniemy sytuacji blokowania sprzedaży przez współwłaścicieli. Jest to powszechnie spotykane zjawisko, z którym ciężko jest sobie poradzić.

Skup udziałów w nieruchomościach KupujemyM: https://kupujemym.pl/skup-udzialow/

Szybka wypłata gotówki

Skup udział w nieruchomości gwarantuje szybką wypłatę gotówki. Nie trzeba czekać aż znajdzie się osoba chętna na wykupienie udziałów. Właśnie dlatego cały proces może został zwykle załatwiony w przeciągu kilku dni. Oczywiście trzeba liczyć się ze sporą ilością formalności – w tym przypadku zajmuje się nimi przedsiębiorstwo skupujące udziały w nieruchomościach. Jest to korzystne z punktu widzenia klienta, który zwykle obawia się trudności związanych z częściową sprzedażą domu, mieszkania, gruntu itd.

Samodzielne sprzedaż nie jest najlepszym pomysłem z wielu różnych powodów. Przede wszystkim ciężko jest znaleźć kogoś, kto będzie chciał być jednym z wielu właścicieli danej nieruchomości. Korzystając z oferty skupu można tego uniknąć. Współpraca kończy się po podpisaniu umowy sprzedaży – nie musimy więc obawiać się, że będzie ona ciągnąć się miesiącami lub latami. Tego typu firmy stawiają na szybką, a zarazem niekłopotliwą realizację usług. Należy podkreślić, że wszystko odbywa się w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a więc nie trzeba obawiać się negatywnych konsekwencji.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki