Skrzydłowe bramy garażowe na wymiar

REKLAMA

Prawie każdy właściciel samochodu prędzej czy później nabywa garaż, który powinien stać się ochroną nie tylko przed różnego rodzaju wpływami klimatycznymi, ale także przed próbami kradzieży samochodu. Ponadto w garażu, nawet w zimie, z wystarczającą izolacją, można przechowywać niezbędne narzędzia, niektóre rzeczy, przeprowadzać drobne naprawy. Skrzydłowe bramy garażowe to najwygodniejsze rozwiązanie do organizacji wjazdu i wyjazdu. Konstrukcja oparta jest na metalu o wysokiej wytrzymałości, który ma niezawodność i trwałość. Brama składa się z dwóch skrzydeł, z których jedno może być wyposażone w drzwi wejściowe. To pozwala wejść do garażu bez otwierania całego skrzydła.Takie modele są często zamawiane na wymiar, są łatwe w instalacji i wygodne w obsłudze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze skrzydłowej bramy garażowej?

Ochrona garażu przed włamaniem i wnikaniem zimna, śniegu zależy przede wszystkim od stopnia niezawodności bramy garażowej www.nowakbramy.pl, która oprócz tych cech ma również inne wymagania, w szczególności:

 • Estetyczny wygląd
 • Ocieplenie
 • Specjalne rozwiązania według uznania klienta.

Wśród różnorodnych bram garażowych bramy skrzydłowe należą do najprostszych rozwiązań konstrukcyjnych, ale raczej niezawodnego typu, tym bardziej, że niezawodność można zwiększyć, na przykład, gdy na życzenie klienta produkcja bram skrzydłowych wymaga podwójnej konstrukcji metalowej. Między innymi można kupić bramy skrzydłowe z izolacją, co zwiększy oszczędność ciepła garażu w zimie.

Zalety bram garażowych skrzydłowych na wymiar

Prostota projektu
Możliwość instalacji w dowolnych otworach
Wybór między metodą otwierania wewnątrz i na zewnątrz
Możliwość wyposażenia w automatyczne mechanizmy
Długi okres eksploatacji.

Asortyment skrzydłowych bram garażowych

Bramy garażowe skrzydłowe na wymiar muszą być wykonywane zgodnie z wymaganiami klientów. Mogą być wyposażone w dodatkowe profile usztywniające dla maksymalnego utwardzenia konstrukcji. Specjalne wsporniki ochronne chronią wpusty zamka przed penetracją wilgoci, a nieusuwalne kołki uniemożliwiają przecięcie zawiasów. Mogą być wyposażone w wysokiej, jakości izolację termiczną i odporną na zużycie dekorację.
Aby zwiększyć właściwości ochronne i estetyczne produkowanych modeli, można wprowadzić następujące dodatki:

 • Dodatkowe usztywniające żebra na skrzydłach
 • Zamek wpuszczany
 • Antypoślizgowe kołki
 • Izolacja termiczna.

Bramy skrzydłowe garażowe bez izolacji

Ten rodzaj bramy to prosta i lekka konstrukcja. Jednocześnie takie bramy są dość mocne i niezawodne, ponieważ są wykonane z wysokiej, jakości stali o wysokiej wytrzymałości. Jeśli nie ma potrzeby izolacji garażu i oszczędzania ciepła, a także ponoszenia nadmiernych kosztów w przypadku bardziej zaawansowanego projektu, ta opcja będzie wystarczająca.

Zamawiając bramę garażową bez izolacji, należy zwrócić uwagę na szereg czynników:

 • Geometria otworu. Oznacza to, że dla prawidłowego pomiaru bramy trzeba wziąć pod uwagę, w jakim stanie jest teraz otwarcie bramy garażowej www.nowakbramy.pl/kontakt. Formy mają postać trapezu, równoległoboku i prostokąta. Im gładsze otwarcie, tym mniej będzie luk technologicznych.
 • Wentylacja pomieszczenia. Jeśli garaż jest ogrzewany lub wilgotny, tj. wilgoć lub kondensacja stale się gromadzą, dlatego zalecane jest stosowanie wymuszonej wentylacji, instalowana jest kratka wentylacyjna w skrzydłach bramy. Istnieją dwa rodzaje kratek: zamykająca i otwarta. Różnica dotyczy tylko wielkości.

Bramy garażowe z izolacją

Zakup i montaż bram garażowych skrzydłowych z izolacją pomoże utrzymać ciepło w pomieszczeniu garażowym, a tym samym obniżyć koszty utrzymania. Zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych (wełna mineralna, pianka poliuretanowa) może znacznie zwiększyć izolację i zmniejszyć straty ciepła, praktycznie bez zwiększania ciężaru konstrukcji i ceny.

Oprócz standardowych bram spawanych w bramach z izolacją należy pamiętać o trzech głównych elementach:

 • Pierwszą rzeczą w bramie garażowej jest konstrukcja ramy. Niezawodna i mocna metalowa rama bramy, klucz do długotrwałej pracy wszystkich elementów. Różnorodne kombinacje grubościennych narożników i profili ochronią skrzydła przed zniekształceniem i deformacją, szczególnie w sezonie, gdy zmienia się poziom wód gruntowych.
 • Drugą, ale nie mniej ważną rzeczą przy bramie są zawiasy garażowe. Aby zapewnić optymalne działanie zawiasów, smar powinien znajdować się w nich przez dwanaście miesięcy w roku, także, jeśli bramy nie były używane.
 • Trzeci to próg drzwi garażowych. Im wyżej, tym wygodniej jest zamykać i otwierać skrzydła bramy zimą. Często używana jest rura profilowej 50×50 mm.

Brama skrzydłowa z podwójnym metalem

Ten rodzaj bramy skrzydłowej ma podwójne zastosowanie. Po pierwsze, konstrukcja podwójnego metalu pozwala zwiększyć wytrzymałość bramy i ochronę przed włamaniem, a po drugie umożliwia zwiększenie stopnia oszczędzania ciepła i izolacji akustycznej. Właściwości eksploatacyjne i izolacyjne można dodatkowo poprawić, umieszczając izolację między dwiema stalowymi blachami. Zamawiając bramę garażową na wymiar, można liczyć na wykonanie takiej konstrukcji o dowolnej złożoności.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki