REKLAMA

Aranżacja salonu jest niezwykle istotna, wykończenie powinno być funkcjonalne, a do tego robić wrażenie. Nowoczesne meble do salonu są bardzo dobrym wyborem. Na jakie rozwiązania warto postawić? Zobacz, jak urządzić nowoczesny salon.

Nowoczesne meble do salonu punktem centralnym  w domu

Salon niewątpliwie jest wizytówką naszego domu czy mieszkania. To w nim przyjmujemy gości, to tu toczy się największa część naszego życia rodzinnego i towarzyskiego. Dlatego planując wykończenie wnętrza, aranżacje i Meble, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nowoczesne meble do salonu zachwycają swoim nietuzinkowym wyglądem oraz są bardzo funkcjonalne.

Nowoczesność, czyli prostota

Pokój dzienny, który pełni miejsce spotkań towarzyskich podczas uroczystości, na co dzień stanowi miejsce, gdzie czas spędzają domownicy. Aranżacji tego pomieszczenia można dokonać na wiele sposobów. Wybór jednak powinien zostać dokonany na podstawie preferencji domowników.

Prostota jest elegancka i ponadczasowa. Główną zasadą, jaka przyświeca projektantom tworzącym nowoczesne meble do salonu, jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania, której w domu bez względu na jego powierzchnie zawsze brakuje.

nowoczesne meble do salonu

Nowocześnie znaczy najwyższej jakości

Nowoczesny meble do salonu tworzone są z materiałów najwyższej jakości. W meblu oprócz elementów drewnianych bardzo duże znaczenie mają zamontowane zawiasy i prowadnice szuflad. To one w dużej mierze odpowiadają za to, czy mebel dobrze się użytkuje. Tylko zastosowanie akcesoriów meblowych najwyższej jakości zagwarantuje nam płynną pracę szuflad i zawiasów w szafkach przez długi czas.

Nowoczesność, czyli nastawienie na sprzęty

Urządzenie współczesnego salon powinniśmy zacząć od ustalenia priorytetów. W większość domów w pokoju dziennym znajdziemy dwa punkty centralne: centrum RTV oraz stół z krzesłami.

Podczas wybierania nowoczesnych mebli do salonu na  sporo uwagi zasługuje wybór szafki RTV. Powinna mieć gabaryty odpowiadające wielkości telewizora – nawet jeżeli planujemy powiesić go na ścianie, szafka RTV nie powinna być od niego węższa.

 

nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble, czyli na wysoki połysk

Nowoczesne pomieszczenia są jasne, lubią światło. Dlatego w nowoczesnych wnętrzach króluje niezmiennie od kilku sezonów biel oraz wszystkie odcienie szarości. W praktyce świetnie sprawdzają się aranżacje łączące te dwa kolory: meble w bieli, połączone z szarością kanapy.

Fronty współczesnych mebli są najczęściej wykończone w połysku, przez co jasne kolory, oprócz pięknego wyglądu, zapewniają łatwość w utrzymaniu czystości, co jest czynnikiem bardzo ważnym w codziennym użytkowaniu.

Praktyczne rozwiązania – gdzie kupić nowoczesne meble do salonu?

W pokoju dziennym, jeżeli metraż na to pozwala, powinniśmy umieścić stół z krzesłami oraz stolik kawowy. Współczesne stoły mają bardzo praktyczne sposoby rozkładania, dzięki temu możemy posiadać na co dzień stół czteroosobowy i w razie potrzeby, na święta czy inne okoliczności, rozłożyć go do sporych rozmiarów, nawet na dwanaście osób. Na co dzień sprawdza się również rozwiązanie z ustawieniem stolika kawowego przed kanapą, gdzie możemy postawić napoje czy kawę podczas odpoczynku.

Wyposażając nasz pokój dzienny w nowoczesne meble, bierzmy pod uwagę przede wszystkim nasza wygodę. Każdy z nas ma inne upodobania, przez co potrzebujemy różnych rozwiązań. Entuzjaści oddawania się w wolnym czasie lekturze będą potrzebować wygodnego fotela czy szezlonga, a pasjonaci gier planszowych i karcianych – odpowiedniego stołu i wygodnych krzeseł. Dlatego nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które zaspokoi wszystkich w równym stopniu. Wiele ciekawych porad, rozwiązań, porównań mających na celu aranżację wnętrza odpowiadającego w pełni naszym potrzebom znajdziemy na www.ceneo.pl.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki