Medycyna estetyczna w służbie odchudzania

REKLAMA

Aktualne kanony estetyki promują zgrabne, szczupłe i wysportowane sylwetki. Większość ludzi zaakceptowała takie kanony i dąży do sprostania wymaganiom, które stawiane są przed media, takie jak gazety i telewizja. Konwencjonalne metody nie zawsze jednak wystarczają i niekiedy ludzie uciekają się do możliwości medycyny estetycznej, która wprowadziła szereg zabiegów, które mogą poprawić wygląd ciała po utracie zbędnych kilogramów.
Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze czasy wywierają ogromną presję na ludzi w kontekście odpowiedniego wyglądu. Media promują wizerunki szczupłych modelek i modeli, którzy pozbawieni są jakichkolwiek wad urody, a ich sylwetki są niczym wycięte z atlasu anatomicznego. Wiele osób inspiruje się takimi kanonami i przyjmuje za pewnik, że są to ideały, do których należy dążyć. W praktyce nie zawsze jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Poza klasycznymi metodami wiele osób korzysta więc z usług medycyny estetycznej https://klinikazawodny.pl, która pomaga poprawiać naturalne niedoskonałości. Odchudzanie wielu osobom sprawia wiele problemów, ale niektórzy, nie mogą sobie poradzić z osiągnięciem odpowiedniej wagi przez wiele lat. Taka sytuacja zmusza ich do skorzystania z zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak liposukcja. Inni zaś, borykają się z dokładnie odwrotnym problemem. Mianowicie chudną wiele kilogramów, a następnie mają poważne problemy z nadmiarem skóry, która nie jest na tyle elastyczna, aby się wchłonąć.
Osoby, które starają się przybrać na masie mięśniowej, starając się poprawić swój wygląd, także miewają pewne problemy. Na ich skórze często zaczynają pojawiać się bardzo widoczne rozstępy, które z czasem zmieniają się w mało estetyczne blizny. Na takie sytuacje, medycyna estetyczna również ma swoje skuteczne sposoby.

Medycyna estetyczna, a usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Najefektywniejszym zabiegiem związanym ze zmianą wyglądu jest liposukcja. Pozwala ona na pozbycie się jednorazowo nawet 20 kg tłuszczu, co w normalnych warunkach zajęłoby kilka miesięcy uciążliwej diety. Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z określonych fragmentów ciała. Wykonuje się ją, nacinając lekko skórę, a potem za pomocą specjalistycznego sprzętu delikatnie odsysa podskórną tkankę tłuszczową. Jest to dość popularny zabieg medycyny estetycznej. Ze względu na swoją przystępność cenową, staje się coraz bardziej popularny. Jednorazowy zabieg tego rodzaju kosztuje około kilku tysięcy złotych. Niektórzy poddają mu się nawet wielokrotnie. Powrót do zdrowia po takim zabiegu trwa jakiś czas, ale rzadko występują poważniejsze komplikacje, pomimo że jest to dość inwazyjny zabieg. Trzeba jednak pamiętać, że usuwanie naturalnej tkanki organizmu musi być robione w odpowiedni sposób, tak by nie doprowadzić do wprowadzenia organizmu w szok. Dlatego też lekarze starają się nie odsysać zbyt dużo tkanki tłuszczowej jednocześnie. Wizualizując sobie, jak dużą różnicę w wyglądzie można uzyskać, poddając się zabiegowi liposukcji, można przełożyć, że 20 kg tkanki tłuszczowej, zajmuje około 20 litrów. Jest to więc ogromna różnica, a biorąc pod uwagę, że pacjent może wyjść ze szpitala nawet tego samego dnia, bardzo efektowna.
Dla pacjentów, którzy stracili bardzo dużo na wadze, medycyna estetyczna klinikazawodny.pl/kontakt również ma wiele do zaoferowania. Takie osoby często borykają się z problemem nadmiaru skóry, która wcześniej została rozciągnięta do granic, ale nie jest w stanie się już odpowiednio skurczyć. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest usunięcie nadmiaru skóry. Jest to częsty zabieg, któremu poddają się osoby, które straciły co najmniej pięćdziesiąt kilogramów, gdyż wtedy jest to konieczne, aby przywrócić dawny wygląd, z czasów, gdy pierwotnie się tyle ważyło. Taki zabieg jest dość prosty, gdyż chirurg po prostu odcina nadmiar skóry, a następnie umiejętnie zszywa rozcięcie tak, aby pozostała, jak najmniejsza blizna. Dzięki zabiegom innych rodzajów pozostałe blizny także można zniwelować.
>h2>Lipoliza iniekcyjna – mniej inwazyjna alternatywa dla liposukcji

Medycyna przewidziała także mniej inwazyjne metody od liposukcji. Lipoliza iniekcyjna polega na wprowadzeniu do określonych partii ciała preparatów, które mają za zadanie rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Następnie są one w sposób naturalny wydalane z organizmu. Zabieg ten jest relatywnie delikatnym zabiegiem spośród innych zabiegów medycyny estetycznej i dedykowany jest osobom, które mają na celu ostateczne wymodelowanie sylwetki, a nie zrzucenie wielu kilogramów nadwagi. Lipoliza polecana jest osobom, które chcą wyszczuplić docelowe partie ciała, na których jeszcze zalega zbędna tkanka tłuszczowa. Po zabiegach liposukcji, lipolizy lub po tradycyjnym schudnięciu wielu kilogramów, warto również zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej, które mają na celu ujędrnienie skóry i przywrócenie jej dawnego naprężenia. Osoby, które kiedyś były otyłe, często też borykają się z pozostałościami w formie rozstępów, na co polecane są takie zabiegi jak mezoterapia lub mikrodermabrazja. W skrajnych przypadkach medycyna estetyczna oferuje takim osobom zabiegi laserem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki