Według jednorocznej prognozy zawodów w Jaworznie największy deficyt stanowią pielęgniarki i położne, natomiast ekonomistów jest zdecydowanie za dużo.

REKLAMA

W jednorocznej prognozie sytuacji w zawodach na rok 2020 przygotowanej przez Barometr zawodów okazuje się, że największy deficyt w naszym mieście stanowią przede wszystkim pielęgniarki i położne.

Brakuje również elektryków, fizjoterapeutów, kierowców autobusów, górników, piekarzy, ratowników medycznych, mechaników samochodowych, maszynistów, fotografów, dekarzy, sprzedawców i wielu innych.

Co ciekawe w prognozie na 2020 rok w nadwyżce znaleźli się jedynie ekonomiści.

Cała prognoza dla Jaworzna na 2020 rok dostępna TUTAJ

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. System grupuje zawody na 3 kategorie:

Zawody deficytowe to te, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Zawody zrównoważone to te, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się).

Zawody nadwyżkowe to te, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ