REKLAMA

Narożnik pokojowy. Mebel ten nieustannie króluje w aranżacjach salonów, pokoi dziennych, gabinetów czy pokoi młodzieżowych. Z całą pewnością może zastąpić tak niegdyś powszechny zestaw wypoczynkowy, umożliwiając wypoczynek kilku osobom jednocześnie. Dobrze dobrany narożnik, nie tylko może zagwarantować miejsce do siedzenia czy też spania, ale także stanowić znakomitą dekorację pomieszczenia. Nie ukrywajmy, narożnik często umieszczany jest w centralnym punkcie salonu. Co za tym idzie? Musi być on odpowiedni nie tylko pod względem rozmiaru, ale i stylu. To właśnie on jest miejscem spotkań z najbliższymi, to tutaj zrelaksujesz się po ciężkim dniu i to właśnie tutaj możesz ulokować gości zostających na noc.

Dlatego warto zdecydować się na narożnik rozkładany!

Model wyposażony w funkcję rozkładania stanie się znakomitym rozwiązaniem nie tylko do spania codziennego, ale i okazjonalnego. Często to właśnie narożnik z funkcją spania wyposażony jest w dodatkowe możliwości, ułatwiające zachowanie porządku w pomieszczeniu. Mowa tutaj o schowkach, które zazwyczaj znajdują się tuż pod siedziskiem, zapewniając miejsce na pościel bądź inne akcesoria.
Czasem można spotkać także modele narożników z szufladami bądź barkami ukrytymi w podłokietnikach, dzięki którym zawsze najpotrzebniejsze przedmioty będziesz miał w zasięgu ręki.

Wady i zalety

Poniżej przedstawimy najważniejsze zalety narożnika, jednak nasuwa się także pytanie: czy narożnik może mieć jakiekolwiek wady? Owszem. W zależności od modelu, na jaki się zdecydujesz, musisz zwracać szczególną uwagę na jego wykonanie i cechy. Wiele dostępnych na rynku narożników pokojowych dostępnych jest w wielu wariantach – nie tylko kolorystycznych, ale także takich, które umożliwiają Ci dobór odpowiedniej strony.

Narożnik prawo czy lewostronny?

W czym tkwi sekret? Narożnik do salonu może być zarówno prawo- jak i lewostronny. Jak je rozpoznać? I jak wybrać odpowiedni model dla siebie i swojego pomieszczenia?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia „szezlong”. Jest to specyficzna część narożnika, która jest najbardziej wysunięta, przypominając kształtem leżankę. Nazwa „szezlong“ wywodzi się z języka francuskiego i tłumaczy się ją jako „długie krzesło“.

Narożnik prawostronny to model, który szezlong posiada po prawej stronie, natomiast narożnik lewostronny analogicznie – po lewej stronie.
Masz problem z jego doborem? Stań przed miejscem, w którym planujesz umieścić narożnik – tak najłatwiej dobierzesz odpowiedni model. Jeśli pragniesz, by po Twojej prawej stronie znalazł się wydłużony element, to zdecyduj się na narożnik prawostronny, natomiast jeśli szezlong ma znaleźć się po Twojej lewej – lewostronny.

Co, jeśli uwielbiasz częste zmiany aranżacji?

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie narożnik uniwersalny. Modele te wyróżniają się ponadczasową konstrukcją, która umożliwia dobór odpowiedniej strony przy montażu.
To bardzo przydatna funkcja sprawdzająca się nie tylko podczas doboru, ale także podczas zmian aranżacji czy przeprowadzkach. Posiadając narożnik uniwersalny, nie musisz martwić się o dopasowanie strony do nowego wnętrza.
Dzięki niemu świetnie zagospodarujesz niewykorzystany kąt pomieszczenia. Możesz także umieścić go pośrodku pomieszczenia, jednak przy jego wyborze powinieneś zwrócić uwagę czy jest on wolnostojący.
Narożnikiem wolnostojącym określa się model, którego cała powierzchnia – w szczególności tył, został obity taką samą tkaniną co inne części mebla. Takie wykończenie zapewni sukces aranżacyjny!

To, na jaki model narożnika zdecydujesz się, w głównej mierze zależy od wyglądu pomieszczenia, jego układu, wielkości, a także indywidualnych potrzeb oraz gustu. Wybierz model, który spełni Twe oczekiwania w 100% i ciesz się z jego użytkowania na co dzień i od święta.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. U siebie postawiłem na narożnik plaza, który jest prawostronny, bo właśnie taki mi pasował do układu salonu. Fajna sprawa bo w salonie gala collezione mogłem sobie go skompletować z dostępnych modułów i wybrac obicie. Sprawdza się świetnie, bo ma nawet funkcje spania więc jest gdzie gości położyć