Jak znaleźć profesjonalny warsztat samochodowy?

REKLAMA

Gdy kupujemy samochód powinniśmy znaleźć dobry warsztat samochodowy, w którym będziemy naprawiać wszystkie usterki i regularnie przeprowadzać przeglądy. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze auto jest bezpieczne, a mechanik nas nie oszukał. Pozostaje więc pytanie, na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu i czym powinniśmy się kierować?

Dla każdego co innego

Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że każdy z nas oczekuje od mechanika czegoś innego. Jedni z nas chcieliby korzystać z autoryzowanych serwisów, w których zawsze czeka na nas kawa i poczekalnia dostosowana do naszych potrzeb. Inni zaś pragną kontaktowych mechaników, którym oddadzą swoje auto i odbiorą, gdy będzie gotowe. Zanim więc wybierzemy warsztat www.cemot.pl najbardziej odpowiadający naszym preferencjom, warto skupić się na kilku kwestiach.

Obsługa

Jedną z podstawowych rzeczy, na jaką na początku zwracamy uwagę jest obsługa. Jeśli mechanik nie potrafił nam wytłumaczyć, co się stało z autem lub jest dla nas niemiły, to nie warto zaprzątać sobie nim głowę. I choć obecnie większość warsztatów samochodowych zatrudnia osoby wykwalifikowane, to czasami zdarzają się jeszcze ludzie nieprofesjonalni.
Jeśli zależy nam na kompleksowej obsłudze oraz luksusie, powinniśmy szukać rozbudowanych warsztatów. W nich czeka na nas miła sekretarka, która umówi nas na przyjęcie samochodu, przygotuje kawę i zaprowadzi do miejsca, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się w trakcie czekania na swoje auto. A jeśli zależy nam na tradycyjnej obsłudze, która obejmuje oddanie auta i ustalenie wszystkich szczegółów bez zbędnych dodatków, to tego typu warsztaty możemy znaleźć praktycznie w każdym mieście. Wystarczy zapytać naszych znajomych lub sąsiadów, z czyich usług korzystają.

Ustalenie szczegółów

W profesjonalnym warsztacie samochodowym www.cemot.pl/oferta/warsztat-samochodowy-szczecin przyjmujący nas mechanik przeprowadzi wstępne oględziny auta i informuje nas, jakie usterki podejrzewa, jak długo będziemy musieli czekać na naprawę oraz jakie koszty nas czekają. Wiadomo, że w trakcie pracy mogą pojawić się nowe usterki, które wcześniej nie były widoczne. Jednak profesjonalny mechanik poświęci nam czas i poinformuje nas, czego możemy się spodziewać.
Jeżeli przyjeżdżamy do warsztatu , w którym pracownicy nie mają dla nas czasu i nas przepędzają, to powinniśmy odjechać stamtąd i nie zostawiać im samochodu. Takie zachowanie może wskazywać na chęć oszukania.

Naprawa

Rzecz, na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, czy mechanik planuje naprawić drobną usterkę, czy też od razu namawia nas na wymianę całej części. Niedoświadczeni mechanicy często nie czują się na tyle pewnie, by eliminować przyczynę problemu. Wolą wymienić dany element, dzięki czemu zaoszczędzą swój czas i niejednokrotnie zarobią więcej pieniędzy.
W trakcie oględzin warto porozmawiać i zorientować się, czy mechanik wie, w jaki sposób powinien naprawić samochód i czy rzeczywiście czuje się na to gotowy.

Ustalenie kosztów

To bardzo ważny punkt, który jest normą w uczciwych warsztatach samochodowych. Przed naprawą ustala się z klientem orientacyjną cenę i zazwyczaj informacje o niej podaje się na piśmie. Dzięki temu mamy dowód, że ani mechanik nas nie oszuka, ani tez my nie będziemy mogli mu później nic zarzucić. Warto zadbać o takie pismo, bo nawet jeśli w trakcie naprawy mechanik zauważy jeszcze inne usterki, może skonsultować je z nami i na bieżąco poszerzać zakres usługi oraz ceny. Takie ustalenia ochronią nas później przy odbieraniu samochodu. Nikt nie chce się dowiedzieć, że zamiast prostej naprawy zostało wymienione pół auta, bo mechanik rzekomo znalazł jeszcze wiele wad i doprowadził wszystko do porządku, tłumacząc się naszym bezpieczeństwem…

Czystość

Niektórzy przykładają szczególną wagę do czystości – zarówno samochodu, który odbierają, jak i całej hali. Większe serwisy mogą sobie pozwolić na wynajęcie firmy sprzątającej, która regularnie dba o porządek na terenie warsztatu oraz wokół niego. I o ile korzystamy z autoryzowanego warsztatu samochodowego to możemy mieć pewność, że czystość świadczy o profesjonalizmie. Natomiast uporządkowane, niewielkie serwisy mogą informować o tym, że po prostu nie ma w nich klientów, przez których mógłby powstać bałagan…
Inną kwestią jest czystość samochodu, który odbieramy. Warto pamiętać o tym, że do mechanika jedziemy po naprawę auta, a nie na jego pielęgnację. Jeśli zależy nam na wyczyszczonym i pachnącym wewnątrz samochodzie, to musimy szukać rozbudowanych serwisów, w którym czeka nas kompleksowa obsługa, ale i wysokie koszty.

Dostosowane do potrzeb

Szukając odpowiedniego warsztatu musimy zwrócić uwagę nie tylko na nasze preferencje, ale i na zasobność naszego portfela. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi w autoryzowanym serwisie. Są osoby, które traktują to jako rozrywkę i nawet co pół roku sprawdzają oraz pielęgnują samochód. Mają do tego warunki finansowe i chętnie je wykorzystują. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy ma na to czas, ochotę ani pieniądze. Dlatego też wybór warsztatu zależy od naszych potrzeb, ale i możliwości.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki