REKLAMA

Vaporizer jest to urządzenie służące do palenia, będące zamiennikiem standardowych narzędzi przeznaczonych do tego rodzaju czynności. Cechuje go prostota i wygoda użytkowania, przy stosunkowo przystępnej cenie. Vaporizer to produkt, który służy do waporyzacji, a więc inhalacji bezdymnej. Podgrzewa on zioła do odpowiedniej temperatury, następnie zaś uwalniają się substancje aktywne, które produkują parę. Materiał podczas procesu waporyzacji nie ulega spalaniu, ale podgrzewaniu. Stąd też nie ma w vaporizer żadnej substancji, która byłaby szkodliwa dla zdrowia.

Korzyści z posiadania vaporizera

Użytkownicy vaporizerów przede wszystkim chwalą wygodę całego procesu przeprowadzanego w tym urządzeniu. Są to przyrządy niewielkich rozmiarów, bardzo poręczne, których nie trzeba podgrzewać ręcznie. Ponadto istotne są kwestie zdrowotne. W vaporizerach bongogo.pl bowiem nie dochodzi do spalania suszu, a co za tym idzie nie ma tu mowy o substancjach smolistych, benzenie itp. Materiał jest jedynie podgrzewany, co powoduje uwalnianie się aromatów w formie pary, która nie zawiera dymu.

Budowa vaporizera

Vaporizery mogą przybierać różne formy i kształty, jednak wszystkie zawierają pewne wspólne elementy. Po pierwsze więc do zaciągania się parą z podgrzewanego materiału roślinnego służy ustnik. Niektóre urządzenia posiadają również czujnik zbliżeniowy, który w odpowiednim momencie uruchamia je bądź też wyłącza. Drugim elementem jest bateria, która stanowi największą część przyrządu i jest zlokalizowana tuż pod ustnikiem. Jej ważną częścią są diody, które pokazują jaki jest poziom jej naładowania oraz temperatura materiału. Kolejny element stanowi komora grzewcza, w której umieszczany jest susz i podgrzewany do odpowiedniego stanu. Ostatnim ważnym składnikiem vaporizera jest wieczko komory, która umożliwia szczelne zamknięcie materiału.

Zasady korzystania z vaporizera

Istotną sprawą w korzystaniu z omawianego urządzenia jest jego odpowiednie przygotowanie, które polega na upewnieniu się, iż stopień naładowania baterii pozwala na swobodne przeprowadzanie procesu inhalacji. Kolejnym krokiem jest ustalenie temperatury, która jest dobierana do własnych potrzeb. Tu bardzo ważne jest, aby nabijając urządzenie suszem zacząć od wyboru najniższej dostępnej temperatury, by w kolejnych etapach przejść na wyższy stopień i sprawdzać kiedy osiągnie się najlepszy smak oraz najbardziej optymalną temperaturę pary.
Kolejna faza korzystania z vaporizera to prawidłowe uzupełnienie urządzenia suszem roślinnym. Przygotowanie samych ziół polega najpierw na rozdrobnieniu go w dłoniach bądź mielenie w młynku. Poprzez takie czynności uzyska się wspaniały aromat i prawdziwą radość z procesów inhalacyjnych.
Rozdrobniony materiał wkłada się do komory grzewczej i najlepiej jeżeli ubije się go do połowy. Często w zestawie ma się specjalny przyrząd do ubijania suszu. Po ubiciu natomiast zamyka się wieczko i vaporizer jest gotowy do sesji vaporyzacyjnej.

Vaporizer a bezpieczeństwo

Osoby początkujące w używaniu vaporizera mogą nie zdawać sobie sprawy, że temperatury jakie osiąga to urządzenie są naprawdę wysokie. Vaporizer bongogo.pl/vaporizery-c-58.html może się rozgrzać do temperatury wyższej niż 200 stopni Celsjusza. I wówczas nie można go otwierać przed upływem pięciu lub dziesięciu minut od ostatniej sesji inhalacyjnej, gdyż można naprawdę poważnie się poparzyć.

Jak wygląda sesja waporyzacji

W momencie gdy vaporizer jest już przygotowany, a materiał dobrany można rozpocząć sesję waporyzacyjną. Na początku więc uruchamia się urządzenie, a także chwilę odczekuje zanim zostanie podgrzane do idealnej temperatury. Sygnalizują to diody bądź też wibracje. Kilka sekund po nagrzaniu można już z powodzeniem zaciągnąć się parą aromatyczną. Należy więc przybliżyć usta do ustnika i szczelnie go zakryć, po czym zaciągnąć się bardzo powoli, w taki sposób jak pali się np. cygaro. Ilość zaciągnięć jest zależna od materiału znajdującego się w komorze oraz od naszych indywidualnych predyspozycji. Dobrze jest, aby przed całym procesem inhalacji przeczytać instrukcję obsługi.
Koniec sesji rozpoznaje się bardzo łatwo. Po prostu w urządzeniu zaczyna brakować pary. Czekamy więc aż przyrząd ostygnie i dokonujemy usunięcia starego suszu i nabicia nowego.
Czyszczenie vaporizera
Regularne czyszczenie vaporizera wpływa na jego sprawne działanie. W przypadku, gdy często się z niego korzysta zalecane jest, aby przynajmniej dwa razy w miesiącu dokonać dokładnego jego czyszczenia. Komora grzewcza powinna być natomiast wyczyszczona co kilka sesji. Do czyszczenia zaś najlepiej jest użyć specjalnego preparatu bądź też alkoholu izopropylowego. Całkowicie zabronione jest moczenie komory grzewczej, gdyż może to doprowadzić do jej uszkodzenia. Znacznie częściej czyści się komory lub adaptery vaporizerów z przeznaczeniem do koncentratów, jako że wprowadzanie nowego aromatu może powodować mieszanie się smaków, co wpływa ostatecznie w sposób negatywny na proces jakości inhalacji. Jest to bardzo ważne dla użytkowników, którzy lubią poeksperymentować z różnymi smakami.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki