REKLAMA

Wraz z wejściem na rynek pracy osób z pokolenia Millenialsów hotelarze muszą rozważyć wprowadzenie zmian i udogodnień swoim gościom. Jakie trendy będą wytyczać najlepsze obiekty hotelowe w kraju i na świecie?

Spersonalizowane rozwiązania dla gości

Potrzeba personalizacji jest wśród gości hotelowych coraz silniejsza. Klientom zależy na indywidualnym traktowaniu i rozwiązaniach dopasowanych do ich potrzeb. Gromadzenie danych za pomocą cyfrowych urządzeń ułatwia spersonalizowanie oferty. Jak wykorzystać to w hotelu? Na przykład powracający klienci mogą być wyposażani w usługi podobne do tego, co zamówili w czasie ostatniego pobytu. Miłym gestem jest także przywitanie ich przez pracownika przy użyciu technologii danych wpisanych w czasie rezerwacji. Dzięki usługom SMART TV goście mogą korzystać ze swoich kont na platformach streamingowych, żeby oglądać ulubione seriale. Ci natomiast, którym zależy na bezpiecznym przechowywaniu cennych rzeczy, warto oddać do dyspozycji sejf, Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa rzeczy Twoich gości jest sprawdzony zamek hotelowy. Warto skorzystać z oferty rzetelnych producentów.

Cyfrowy detoks

Na drugim biegunie hotelowych tendencji jest też możliwość odcięcia się gości od nowoczesnych technologii. W tym przypadku mają do czynienia z zupełnie innym typem usługi noclegowej, której bliska jest zazwyczaj idea slow travel. Wypoczynek w ustronnym miejscu, z dala od zgiełku cywilizacji, w otoczeniu pięknej dzikiej przyrody, gdzieś w górach lub na Mazurach, również ma swoich zwolenników. Odcięcie od zdobyczy cywilizacji pozwala odetchnąć zmysłom, wyciszyć się i wreszcie odetchnąć.

Ekologia i nacisk na zrównoważony rozwój

W branży hotelarskiej odbijają się ogólnoświatowe trendy, w tym nacisk na zachowania proekologiczne. Indywidualni zamożni podróżnicy coraz częściej stawiają na zrównoważony transport publiczny. Zdecydowana większość gości pragnie podjąć wysiłki na rzecz środowiska. Ograniczenie marnowania żywności w przyhotelowych restauracjach, ponowne wykorzystywanie ręczników, unikania niepotrzebnej zmiany pościeli podczas pobytu, zmniejszenie zużycia energii, recykling i ograniczone zużycie plastiku czy wody – warto rozważyć wprowadzenie przynajmniej jednego z tych rozwiązań. Trend na ekologię widać również w wystroju wnętrz. Restauracje zawierające elementy drewna, recepcje z wertykalnymi ogrodami i żywymi ściennymi obrazami z mchu, drewniane wezgłowia łóżek – hotel staje się oazą spokoju, w którym można się schronić i poczuć przytulnie.

Inteligentne rozwiązania hotelowe – dla wygodniejszego korzystania z pokoju

Wirtualny klucz w smartfonie to jeden z dominujących trendów w branży hotelarskiej. W wielu obiektach wystarczy aplikacja na telefon, aby szybko zameldować się – bez użycia fizycznego klucza, który można łatwo zgubić. Goście mają pełną swobodę korzystania z pokoju, nie muszą też udawać się na recepcję, żeby uzyskać klucz do apartamentu. To zwiększa zadowolenie podróżnych z pobytu i zwiększa szansę na uzyskanie fantastycznej opinii na temat obsługi klienta.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki