REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że wycieraczka zewnętrzna nie jest potrzebna. Nic bardziej mylnego! To właśnie ona zatrzymuje część zanieczyszczeń, które w innym przypadku zostałyby przeniesione do wnętrza budynku. Właśnie dlatego nie warto z niej rezygnować. Należy wspomnieć, że powinna ona być nie tylko praktyczna, ale również atrakcyjna pod względem wizualnym. Wycieraczka zewnętrzna powinna być wykonana z solidnych tworzyw, tak aby pozostała w nienaruszonym stanie długi czas.

Wycieraczki z włókna kokosowego

Wybór wycieraczki zewnętrznej jest w dużej mierze uzależniony od tego, gdzie będzie się one znajdować. W przypadku, gdy posiadamy mieszkanie w bloku możemy bez obaw zakupić model z włókna kokosowego. Jest to tworzywo, które doskonale chłonie wodę. Dzięki temu zatrzyma ono znaczną część śniegu, czy też błota. Oczywiście w mieszkaniu również powinna znajdować się wycieraczka. Może być ona wykonana np. z bawełny. Taki produkt można oczyścić bez większych trudności.

Wycieraczki zewnętrzne z naturalnego włókna kokosowego wykazują nie tylko wysoką chłonność, ale również odporność na uszkodzenia. Trzeba podkreślić, że takie modele są również atrakcyjne pod względem wizualnym. Występują w różnych wariantach kolorystycznych. Nierzadko są zdobione napisem, czy też grafiką. Wybór jest szeroki, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Dla niektórych osób atutem może być korzystna cena zakupu. Wycieraczkę zewnętrzną z włókna kokosowego można zakupić już za około 20-30 zł, co nie jest wygórowaną kwotą.

Ażurowe wycieraczki zewnętrzne

Przed drzwiami budynku, czy też domu najlepiej sprawdzi się wytrzymała wycieraczka ażurowa, która posiada budowę plastra miodu. Trzeba zaznaczyć, że takie produkty są trwałe i odporne na ścieranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użytkować je w miejscach użyteczności publicznej. Za zatrzymanie brud odpowiadają przede wszystkim szorstkie szczoteczki. Charakteryzują się one wysoką żywotnością, a dodatkowo można je w razie potrzeby wymienić.

Zazwyczaj modele ażurowe są uformowane w taki sposób, aby umożliwić swobodne odprowadzanie wody. Dzięki temu ryzyko zachlapania pomieszczenia znajduje się na bardzo niskim poziomie. Opisywany typ wycieraczek zewnętrznych najczęściej wykonywany jest z solidnej gumy. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić, czy tworzywa wykorzystane do produkcji są certyfikowane. Powinny być one w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej. Porządne wycieraczki zewnętrzne mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki