Porachunki pseudokibiców w Jaworznie

Szybka i sprawna reakcja jaworznickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, a także zdecydowana reakcja mundurowych z Jaworzna i z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach uniemożliwiła „ustawkę” pseudokibiców.

REKLAMA

Do ustawki miało dojść w sobotni poranek tuż przy autostradzie A4 w Jeleniu – Dębie.

Funkcjonariusze policji na miejscu zastali grupę 50 mężczyzn. Jak się okazało – były to osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich. Okazali się nimi mieszkańcy Rybnika i innych śląskich miast, a także mieszkańcy Podkarpacia w wieku od 20 do 40 lat.

Jak na swojej stronie wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Jaworznie – Pseudokibice uważają się za sympatyków danej drużyny, ale forma ich działań ma zwykle charakter przestępczy. Z jednej strony stadionowi chuligani dopuszczają się naruszeń prawa na terenach obiektów sportowych i podczas trwania sportowych imprez. Z drugiej strony środowiska pseudokibiców zajmują się również inną działalnością przestępczą, taką jak brutalne pobicia, rozboje, wymuszenia czy handel narkotykami.

foto: KMP Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki