REKLAMA

O czym warto wiedzieć przed zakupem prezentu dla faceta?

Kiedy decydujemy się na prezent, to w pierwszym momencie powinniśmy zastanowić się nad tym, czego właściwie nie kupować. Sztuka dobierania podarunków jest czymś bardzo złożonym i często kończy się tak, że obdarowany wcale nie czuje wdzięczności, tylko coś w rodzaju zażenowania. Istnieją konkretne sytuacje, w których prezenty wręczać należy.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że jeżeli wybieramy prezent dla faceta, to nie oznacza od razu, że możemy pójść do sklepu z elektroniką i wybrać pierwszy lepszy zegarek. Niektórzy wolą bowiem sprawdzać czas za sprawą telefonu i w związku z tym nie będą w ogóle nosili podarunku, który im wręczymy.

Bardzo ważne jest również to, aby pod żadnym pozorem nie wybierać mężczyźnie kosmetyków. Nie chodzi o to, że panowie o siebie nie dbają (wręcz przeciwnie), jednak każdy z nas ma indywidualne gusta, preferencje, rodzaj cery i włosów. Z tego też względu możemy wręczyć komuś całkiem nieudany detergent – nam będzie się on wydawał doskonałym prezentem, obdarowanemu już niekoniecznie. Jeżeli bardzo chcemy, by dany mężczyzna spryskał się za naszą sprawą wodą kolońską, kupmy mu bon do markowego sklepu.

Jak wybrać prezent dla faceta?

Każdy człowiek jest inny: wszyscy mamy swoje upodobania. Oczywiście, istnieje pewien uniwersalny wzorzec kulturowy na bazie którego możemy spróbować wybrać odpowiedni podarunek dla mężczyzny, jakiego znamy. Wszystko zależy zresztą od poziomu znajomości, wieku czy chociażby stanu cywilnego danego pana.

Przykładowo: wiemy, że osoba, którą obdarowujemy, jest zapalonym graczem. Przy użyciu platform do gier możemy zobaczyć, co jest na jego liście życzeń i zakupić mu to w prezencie. Minus jest taki, że nie wszyscy aktualizują te listy, a jeżeli mają gry na różnych platformach to istnieje duża szansa na to, iż ta osoba zwyczajnie to już ma.

Flaszka na prezent?

Powszechnie uważa się, że kupienie mężczyźnie dobrej jakości alkoholu łagodzi obyczaje. I tak, i nie. Nie każdy pije drinki, nie każdy przepada za konkretnymi typami trunków (kto bowiem powiedział, że mężczyzna musi lubić whisky?), a i nie wiemy, czy dana osoba nie jest przypadkiem w trakcie leczenia wykluczającego spożycie. Ponadto, nam ten prezent może wydawać się świetnym pomysłem, ale partnerce czy matce danego mężczyzny już niekoniecznie – zwłaszcza, jeżeli miał w przeszłości problematyczne sytuacje.

Najlepiej w takim wypadku kupić zestaw ładnych kieliszków lub piękną, zdobioną karafkę. Nawet, jeżeli nie będzie z niej pity alkohol, to będzie ładnie prezentowała się jako ozdoba, będzie można również napełnić ją innymi, bezalkoholowymi płynami.

Czy lubimy samochody?

Błędnym założeniem może być, że każdy mężczyzna lubi motoryzację. Jeżeli mamy zamiar zrobić komuś prezent, naprawdę upewnijmy się, czy jest fanem czterech kółek. Nie możemy też zakładać z góry, że pewnego dnia zasiądzie on za kierownicą: niektórzy po prostu nie chcą i nie lubią jeździć.

Łatwiej będzie tym, którzy potwierdzili, że potencjalny obdarowywany pasjonuje się motoryzacją. W takim wypadku mamy całkiem szeroką gamę prezentów do wyboru: od głośników bluetooth po wtyczki USB, rejestratory jazdy, czujniki parkowania czy zwyczajne naklejki na samochód. Dobrze jednak, kiedy nasz prezent jest praktyczny.

Reasumując, nie możemy zmusić nikogo do tego, żeby polubił nasz prezent. To, że nam się coś podoba – i wydaje, że spodoba także innym – oznacza, że powinniśmy to kupić samym sobie. Dobór właściwego podarunku dla innej osoby to sztuka zrozumienia, że musimy nabyć to, co uczyni inną osobę szczęśliwą.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki