Legendarny motocykl od Górka Garage dla WOŚP

Górka Garage to grupka uczniów z Jaworzna oraz okolicznych miast. Ich pasją jest motoryzacja. Dzięki ich zaangażowaniu na aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi szczególny przedmiot – legendarny motocykl SHL M11.

REKLAMA

Dzięki uczniom jaworznickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ten ponad 50-letni motocykl przeszedł gruntowny remont.

Jak mówią sami uczniowie – motocykl stał od lat nieużytkowany u jednego z uczniów w garażu, po naradzie z rodzicami postanowił go przekazać szkole, wspólnie wyremontować i przeznaczyć na aukcję charytatywną. Fajny projekt, z jeszcze lepszym zakończeniem!

Efekt zadziwia. Maszyna wygląda, jakby dopiero co zjechała z taśmy produkcyjnej. Od oryginału odróżnia go jedynie zastosowany w silnik od motocykla WSK 125, niestety ten oryginalny nie przetrwał próby czasu. Nie powinno być to jednak dla nikogo problemem. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie kryje również dyrekcja ZSP 3.

link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/odrestaurowany-motor-shl-model-m11-od-gorka-garage-8835550528?fbclid=IwAR3Vh6fzkI-ev2UXeYPPMfscxKw12p5plKMOTjdndljB3wkPBHypDPvQGe4

Motocykl SHL M11 powstawał w latach 1961-1967 w Kieleckich Zakładach Wyrobów Metalowych i do dziś cieszy się ogromnym uznaniem wśród fanów dwóch kółek z okresu PRL. Udział w charytatywnej aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zdecydowanie dobry moment na powrót do lat młodości lub po prostu początek przygody z klasycznymi jednośladami.

zobacz też: 

Nowe aukcje charytatywne dla WOŚP

- REKLAMA -Zewnętrzne linki