REKLAMA

Jazda samochodem to nie tylko codzienna konieczność – możliwość wygodnego przemieszczania się z domu do pracy lub po zakupy. Pokonywanie kolejnych kilometrów z dużą prędkością lub po skomplikowanej trasie może dostarczyć wiele emocji. By skutecznie uniknąć mandatów, swoje umiejętności kierowcy rajdowego warto sprawdzać na specjalistycznych torach. Gdzie najlepiej się udać?

Sportowe, ekskluzywne samochody, pokonujące ostre zakręty, ryk silników i zawrotną prędkość większość z nas ogląda na tylko filmach akcji albo w grach komputerowych. Jednak prawdziwe emocje możemy przeżyć na żywo, na zamkniętych, profesjonalnych torach wyścigowych, prowadząc Lamborghini lub Ferrari. Przejażdżki sportowymi samochodami możliwe są na wielu torach wyścigowych w całej Polsce, a koszt takiej zabawy jest stosunkowo niewielki i dostępny dla większości osób.

Przejażdżka Audi R8 albo Mustangiem GT to doskonały pomysł na prezent z okazji urodzin lub rocznicy ślubu. A co najważniejsze, nie trzeba już jeździć na drugi koniec Polski, by zrealizować voucher na jazdę po torze wyścigowym. Tor Autodrom Jastrząb mieści się w okolicach Radomia, czyli zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego czy Puław, a dzięki trasie szybkiego ruchu dojazd do niego z centrum Warszawy zajmuje zaledwie półtorej godziny. Tor Autodrom Jastrząb to zbudowany od zera, najnowocześniejszy obiekt szkoleniowo-treningowy w Polsce, spełniający wszystkie wymogi dla ośrodków doskonalenia technik jazdy kierowców, według standardów europejskich. Łączna powierzchnia obiektu wynosi 21 hektarów, a asfaltowo-szutrowy tor ma długość 3500 metrów. Dzięki temu, że w najszerszym miejscu osiąga szerokość 10 metrów, możliwa jest na nim jazda sportowa, rajdowa, a także drift. Doskonałe oświetlenie obiektu umożliwia poruszanie się po torze także po zmroku.

Ponadto na torze działa automatyczny system nawadniania płyt poślizgowych oraz kurtyny wodne, które świetnie sprawdzają się podczas doskonalenia technik jazdy na śliskiej nawierzchni.

Tor Jastrząb docenią zarówno profesjonalni kierowcy, jak i początkujący pasjonaci szybkości i sportowych maszyn.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki