REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się jakaś ważna uroczystość, a ty wciąż nie wiesz, jaką sukienkę ubrać? Podpowiadamy, w jakich fasonach będziesz najlepiej wyglądać!

Fason sukienki a rodzaj figury

Wieczorowa sukienka to ten typ stroju, po który kobieta sięga przy wyjątkowych i ważnych dla niej okazjach. Warto, aby krój sukienki podkreślał atuty sylwetki, a ukrywał jej mankamenty… Aby dobrze dobrać kreację, najlepiej jest poznać swój typ sylwetki.

Poniżej omawiamy najbardziej popularne typy damskich sylwetek oraz pasujących do nich sukienek wieczorowych.

Figura typu “klepsydra”

Ten typ sylwetki uznawany jest za jeden z najbardziej kobiecych. Klasyczna klepsydra charakteryzuje się szczupłą talią, dużym biustem i zgrabną pupą.

Dzięki takim proporcjom klepsydrom ładnie w większości krojów sukienek wieczorowych. Jeśli jednak szczególnie chcą podkreślić atuty swojej figury, powinny wybierać te dopasowane, zwłaszcza podkreślające ich talie.

Figura typu “gruszka”

Sylwetka gruszki to kolejna bardzo kobieca figura, jedna z najczęściej spotykanych. Cechują ją szczupłe ramiona, ładnie zarysowana talia, proporcjonalne piersi oraz szersze biodra, masywniejsze uda i szerokie łydki.

Panie o figurze gruszki doskonale prezentują się w sukienkach wieczorowych dopasowanych w biuście i talii, rozszerzających się u dołu. Zalecamy wybór fasonów bez ramiączek, wykonanych z sztywniejszej tkaniny.

Figura typu “jabłko”

Panie-jabłuszka mają szersze ramiona, duże piersi, często spory brzuszek, zgrabną pupę i szczupłe nogi.

Ten typ sylwetki dobrze prezentuje się w sukienkach wieczorowych, które podkreślają dolne części ciała. Najlepszym wyborem dla jabłka są fasony zwiewne, nie opinające ciała, bez dużej ilości zdobień.

Figura typu “kolumna”

Sylwetka typu kolumna jest często uznawana za jedną z najbardziej chłopięcych – panie o tej figurze są szczupłe, w jednej linii znajdują się ich ramiona, biodra i talia, mają długie nogi i niewielkie piersi.

Kolumny mogą ubrać właściwie każdy fason sukienki wieczorowej, bo niczego nie muszą tuszować. Jeśli marzą o nieco bardziej kobiecej sylwetce, zalecamy wybór sukienek z marszczeniami i zdobieniami w górnej części oraz z rozszerzanym dołem.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki