Jeden z czytelników, pan Jacek, poruszył w wiadomości do nas poruszył temat zagospodarowania działki, na której znajduje się budynek po starej Szkole Podstawowej nr 6.

REKLAMA

“Dzień dobry. Mieszkańcy bloków przy ulicy Cyprysowej 7 w Jaworznie otrzymali w ostatnich dniach pismo z UM Jaworzno na temat planowanej inwestycji na graniczącej z blokami działce 61/89. To działka, na której znajduje się budynek starej Szkoły Podstawowej nr 6, którą to miasto sprzedało w 2014 roku. Z informacji, które pozyskał w UM jeden z mieszkańców wraz z mapką planowanej inwestycji, okazuje się, że inwestor planuje budowę sklepu spożywczego (Biedronka) pod samymi oknami okolicznych bloków i domów. Mieszkańcy obawiają się, że będzie to uciążliwe sąsiedztwo, na mapie zaznaczono trzy drogi wjazdowe na działkę, jedna biegnie dosłownie kilka metrów od okien i ma być tam zlokalizowana droga dojazdowa do rampy dostawczej dla TIRów oraz śmietnik sklepu. Budynek szkoły ma zostać przeznaczony na biura i mieszkania wraz z parkingiem na 67 samochodów. Nie znam niestety planu zagospodarowania przestrzennego, który obejmuje działkę 61/89.

Niezrozumiały i nielogiczny jest dla mnie plan budowy czwartej Biedronki w okolicy, w której w promieniu kilometra są już trzy takie sklepy oraz kolejne trzy innej sieci (Netto, Lidl, Carrefour Market)”.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Budowa kolejnej Biedronki w Jaworznie i gdziekolwiek indziej wobec istnienia ich konkurencji w najbliższym sąsiedztwie to problem dla sąsiadów i nowej inwestycji. Nieważne kto to będzie, ważne jest aby drogi dojazdowe i parking dla klientów nie utrudniały życia “tubylcom”. O to jedynie warto kruszyć przysłowiowe kopie.

  2. Szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Co innego jak by tam miała być jakaś dyskoteka albo zakład produkcyjny. Ale sklep spożywczo-przemysłowy? No ale cóż jest kolejny temacik to wałkowania na tym portaliku. Nie ważne o czym pisać byle by pisać. 90 procent artykułów o pierdołach.

    • Do tego jak piszesz sklepiku przywozi się towar dużymi hałasującymi samochodzikami, a ich rozładunek powoduje duży hałas, a dostawy są nocą albo wczesnym rankiem. Z doświadczenia znajomych mieszkających koło biedronki wiem że jest to bardzo uciążliwe sąsiedztwo.