12-letni zawodnicy jaworznickiej Akademii 2012 zwyciężyli w turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Suszcu. Gratulujemy!

REKLAMA

To nie był łatwy turniej dla młodych adeptów futbolu z Jaworzna. W pierwszym meczu z drużyną LUKAM 2010, podopieczni Nikodema Motyki i Krzysztofa Bednarka co prawda wygrali 2:0 (po dwóch bramkach Jakuba Falkowskiego), ale drugą bramkę zdobyli dopiero na 3 sekundy przed zakończeniem meczu.

W drugim meczu, rozgrywanym z drużyną SMS ŻAPN, jaworznianom do zwycięstwa w turnieju wystarczył remis. Taki też wynik padł w spotkaniu – skończyło się na 1:1 po bramce Jakuba Falkowskiego dla Akademii 2012.

W nagrodę jaworznianie odebrali puchar, wręczony przez Henryka Kulę, prezesa Śląskiego związku Piłki Nożnej, oraz z przepustki na turniej finałowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, który odbędzie się w Warszawie.

W składzie jaworznickiego zespołu zagrali:

Mikołaj Zuber; Piotr Dubiel, Karol Kurek, Patryk Sobieniowski, Marceli Motyka – Mateusz Radomski, Jakub Falkowski, Krzysztof Hołownia, Igor Piskorz, Aleksander Steczek. Trenerzy: Nikodem Motyka, Krzysztof Bednarek.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki