Prowadzenie firmy budowlanej nie jest łatwym zadaniem. Wymaga posiadania odpowiedniej floty pojazdów, które sprawdzą się w każdych warunkach. Poszukując modeli samochodów ciężarowych, które wykorzystamy w transporcie budowlanym, warto więc stawiać na sprawdzonych producentów, którzy od lat cieszą się doskonałą opinią.

REKLAMA

Jedną z takich firm jest z pewnością Mercedes. Producent ten oferuje szeroki wybór samochodów ciężarowych, które przystosowane są do wykorzystywania zarówno w zewnętrznym, jak i wewnętrznym transporcie budowlanym. Są to między innymi modele Arocs i Atego.
Mercedes Atego od 7,5 do 16 ton – idealny w pomocniczych pracach budowlanych

Jedną z takich firm jest z pewnością Mercedes. Producent ten oferuje szeroki wybór samochodów ciężarowych, które przystosowane są do wykorzystywania zarówno w zewnętrznym, jak i wewnętrznym transporcie budowlanym. Są to między innymi modele Arocs i Atego.

Mercedes Atego od 7,5 do 16 ton – idealny w pomocniczych pracach budowlanych

Mercedes Atego to jedna z propozycji Mercedes Truck, która cieszy się sporą popularnością wśród budowlańców. Nie ma w tym nic dziwnego – to samochód, który zapewnia optymalne warunki pracy. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach kabin: typu S oraz kabiny typu S z wydłużoną o 180 mm ścianą tylną. Starannie przemyślany układ tej części pojazdu zapewnia maksymalny komfort kierowcy. Może on liczyć na ergonomiczny układ deski rozdzielczej i fotela, dzięki czemu nawet na długich trasach samochód ten sprawdza się doskonale.

Mercedes Atego wyposażony został w wielofunkcyjną kierownicę, która umożliwia obsługę wielu funkcji. Wśród nich wymienić możemy zmianę ustawień radia, odbieranie połączeń telefonicznych czy obsługę programów asystujących. We wnętrzu pojazdu znajdziemy również intuicyjny, dotykowy wyświetlacz, dzięki któremu kierowca w każdej chwili ma dostęp do wszystkich ważnych informacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że w samochodzie tym znajdziemy Automatyczny System Przełączania Biegów Mercedes.

Wszechstronna konfiguracja i mnogość opcji dodatkowych

Mercedes Atego pozytywnie zaskakuje nie tylko wygodnym kokpitem kierowcy, ale również swoją mocą. W samochodzie tym znajdziemy nowoczesne, ekonomiczne 4- i 6-cylindrowe silniki o niskim zużyciu paliwa. Spełniają one wyśrubowane standardy Euro VI. Wyróżniają się również dużą mocą. W przypadku silnika 4-cylindrowego mówimy bowiem o mocy do 170 kW (231 KM). Maksymalny moment obrotowy w tej jednostce sięga 900 Nm. Z kolei silnik 6-cylindrowy to moc do 220 kW (299 KM) i do 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu Mercedes Atego jest w stanie poradzić sobie w każdych warunkach.

Samochód ten posiada również napęd na wszystkie koła, szereg funkcji dodatkowych oraz programy jazdy umożliwiające dopasowanie pracy silnika do rodzaju wykonywanych manewrów oraz terenu, po którym się poruszamy. Wszystko po to, by zapewnić kierowcy maksymalne bezpieczeństwo oraz efektywność pracy na terenie budowy.

Co ważne, Mercedes daje sporo możliwości konfiguracji samochodu, tak, by był on w pełni dopasowany do potrzeb użytkownika i rodzaju wykonywanych prac. Mamy do wyboru nie tylko dwa rodzaje kabin, ale również 13 wariantów wywrotek i podwozi ciężarowych. Co więcej, istnieje również możliwość wyboru spośród 6-, 8- i 9-stopniowych skrzyni biegów. Oznacza to, że nabywca Mercedesa Atego może decydować o każdym elemencie wyposażenia tego auta.

Więcej informacji na temat pojazdów ciężarowych oferowanych przez Mercedes znajdziemy na stronie https://sosnowiectrucks.poruszamybiznes.pl/oferty-specjalne/. Specjaliści z Mercedes-Benz Trucks Sosnowiec chętnie odpowiadają na zapytania klientów i pomagają w optymalnym doborze parametrów i funkcji pojazdu.

Mercedes Arocs od 18 do 41 ton – samochód dla najbardziej wymagających

Kolejną propozycją dla osób poszukujących pojazdu do transportu budowlanego jest Mercedes Arocs. To samochód, który może pełnić różne role – od ciągnika siodłowego, przez wywrotkę, aż po betonomieszarkę. Znajdzie więc zastosowanie zarówno w transporcie budowlanym zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Ten model samochodu ciężarowego dostępny jest w dwóch wariantach kabin kierowcy. Są to kabina kierowcy typu S ClassicSpace3 oraz kabina typu L BigSpace. Dzięki temu auto to doskonale sprawdza się w większości typowych prac związanych z transportem budowlanym. Niezależnie od tego, na jaki wariant kabiny się zdecydujemy, możemy liczyć na jego ergonomię. Wnętrze samochodu zostało bowiem zaprojektowane tak, by kierowca mógł czuć się komfortowo i bezpiecznie w każdych warunkach. W kabinach Mercedesa Arocs nie brakuje praktycznych schowków, idealnie dopasowanych do ciała foteli oraz intuicyjnego wyświetlacza, który zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji pojazdu w sposób prosty i szybki.

Mówiąc o komfortowych warunkach, jakie zapewniają kabiny tego Mercedesa, nie sposób nie wspomnieć również o nastrojowym oświetleniu czy też nowoczesnych systemach zapewniających łatwość nawigacji, przeprowadzania rozmów telefonicznych czy korzystania z rozrywki. W Mercedesie Arocs znajdziemy także wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami Touch Control Button. Zapewnia ona łatwy i bezpieczny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji pojazdu i nie rozprasza kierowcy.

Mercedes Arocs wyposażony jest także w szereg zabezpieczeń, dzięki czemu sprawdzi się w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju nawierzchni, po której się porusza. Wśród nich wymienić możemy między innymi płytę ochronną chłodnicy i silnika oraz płytę ochronną głównego zbiornika paliwa. Samochód wyposażony jest również w stalowe kratki ochronne reflektorów przednich oraz osłonę zabezpieczającą podzespoły przed materiałami sypkimi. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń i awarii pojazdu, a tym samym pojawienia się dodatkowych kosztów.

Mówiąc o możliwościach jakie daje kierowcom Mercedes Arocs, nie sposób nie wspomnieć o niezwykle dynamicznych, mocnych silnikach, które znaleźć możemy w tych samochodach. To nowoczesne jednostki wykorzystujące technologię Euro VI, dzięki czemu, mimo swojej mocy, zapewniają stosunkowo niewielkie zużycie paliwa. Są więc ekonomicznym rozwiązaniem, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Silniki te dostępne są w czterech klasach pojemności: 7,7 l, 10,7 l, 12,8 l i 15,6 l. Jednostki te zapewniają łącznie 18 klas mocy ‒ od 175 kW (238 KM) do aż 460 kW (625 KM). Dzięki temu każdy może znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojego biznesu.

Bezpieczeństwo w najwyższym standardzie

Mercedes Arocs to również szereg rozwiązań mających zapewniać bezpieczeństwo niezależnie od trasy, po której się poruszamy. W samochodzie tym znajdziemy bowiem 3-stopniowo system hamowania o mocy hamowania do 350 kW, układ sensoryczny Mercedes PowerShift 3, którego rolą jest dopasowanie biegu do sytuacji na drodze oraz obciążenia pojazdu. Kierowca może wykorzystywać również różne tryby jazdy.

Samochód ten to również niezwykle wytrzymałe zawieszenie dostępne w dwóch wariantach (stalowym oraz stalowo pneumatycznym), a także dwie różne ramy. Pierwsza z nich ma wąski rozstaw podłużnic, dzięki czemu doskonale sprawdza się w skrajnych warunkach terenowych. Druga zaś, dzięki szerokiemu rozstawowi podłużnic, o wiele lepiej sprawdza się w warunkach drogowych. Decydując się na zakup tego samochodu możemy więc dopasować go do rodzaju wykonywanych prac.

Osoby zainteresowane zakupem Mercedesa Arocs mogą również wybierać spomiędzy dwóch wariantów napędu na wszystkie koła. W zależności od sposobu, w jaki wykorzystywany będzie pojazd, możemy zdecydować się na napęd stały lub dołączany. W przypadku, w którym Mercedes Arocs wykorzystywany będzie do pracy w terenie, napęd stały będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak auto będzie poruszało się również po drogach – warto postawić na napęd dołączany.

Warto również wspomnieć o tym, że Mercedes Arocs jest pojazdem, który wyposażony został w system wyrównujący obciążenie osi. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku trudnego, nierównego podłoża, wzniesień i różnic wysokości.

Podsumowując, Mercedes Truck oferuje samochody, które doskonale sprawdzają się w przypadku transportu budowlanego. To marka, która stawia na jakość, odporność swoich pojazdów oraz nowoczesne technologie, które wpływają zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy na budowie. Pamiętajmy, że zarówno Mercedes Atego, jak i Mercedes Arocs to pojazdy, które możemy dowolnie konfigurować by zapewnić sobie pełnię dopasowania do rodzaju wykonywanych prac.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki