Święty Mikołaj na Rynku 

Skoro są Mikołajki to musi być zabawnie i kolorowo. I tak też było. Po raz kolejny MCKiS zaprosiło na Spotkanie z Mikołajem. W niedzielę 8 grudnia na Rynku nie brakowało dużych i małych sympatyków pana w czerwonym kubraku od prezentów.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się uroczystym zapaleniem choinki, punkt 16.00. Potem były inne atrakcje,  w tym na scenie muzycy z Fabryki Talentów i w repertuarze zimowym przedszkolaki z przedszkoli miejskich. Z milusińskimi zamieniliśmy parę słów o Mikołaju, świetnie się w temacie orientują –  wiedzą gdzie mieszka, komu przynosi prezenty a komu nie.

Postanowiliśmy też przyjąć zamówienia dla Mikołaja na rok przyszły.

Wielkie kolejki ustawiały się do fotografii w Śnieżnej Kuli i do fotografii z ponoć autentycznym św. Mikołajem i Aniołkiem, pewnie też świętym. Maluchy cierpliwie czekały też na przejażdżkę wenecką karuzelą pochodzącą z Czech.

Młodzieżowa Rada Miasta postawiła się na wysokości zadania i zbierała datki na  zbożny cel.

To mikołajkowe spotkanie wydało nam się dobrym czasem do rozwikłania odwiecznego problemu – jak to jest z tym Mikołajem – jest czy go nie ma?

Na Mikołajkach na Rynku wszyscy bawili się radośnie, bez względu na to czy wierzą w Mikołaja czy też są w sprawie tej sceptyczni.

Zobacz również:

Choinka zabłysnęła na rynku!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki