Od kilkunastu miesięcy śledzimy sprawę dyrektora MCKiS-u, który jest podejrzany o branie łapówek w okresie od 1 listopada 2009 roku do 21 grudnia 2011 roku, kiedy to pracował w urzędzie miejskim na stanowisku kierownika jednego z referatów. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zakończyła śledztwo i skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Chrzanowie. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek, oskarżony odpowie za popełnienie 19 przestępstw korupcyjnych. Zarzuty dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych od właściciela firmy świadczącej usługi na rzecz Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Łączna kwota korzyści majątkowej wynikająca z zarzutów to 30.242,00 zł.

Jak wynika z przeprowadzonych w śledztwie dowodów, oskarżony uzależniał zlecanie usług poligraficznych na rzecz konkretnej filmy, od otrzymana korzyści majątkowej, która każdorazowo miała stanowić 50 proc. wartości usługi. Pieniądze trafiały początkowo na rachunek prywatny, a następnie były wręczane osobiście w siedzibie firmy wykonującej usługi. Kwoty wahały się od 63 do 5 tys. zł.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wys. 20 tys. zł oraz dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się ze świadkami. Dokonano też zabezpieczenia majątkowego w wysokości 150 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny. Postępowanie karne w stosunku do osoby wręczającej łapówki prokurator umorzył, ponieważ skorzystała ona z klauzuli niekaralności.

Sebastian K, dyrektor MCKiS zatrzymany. Postawiono mu 19 zarzutów

 

Jaworznicki Aladyn szuka Dżina

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki